XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Нові виклики менеджменту: інновації та лідерські якості під час війни

11:25, 12-01-2023

Україна за 300 днів 2022 року стала значним регіональним гравцем майже у всіх сферах суспільства: військовій, економічній, технологічній, політичній, соціальній. Так, наше суспільство платить за це занадто високу ціну – життя, але немає іншого шляху, крім руху вперед!  Україна і до 2022 року мала  далекоглядні плани з інновацій - цифровізації та розвитку IT-галузі, а події минулого року пришвидшили всі процеси: вихід "Дії" на міжнародний рівень, захист країни на кіберфронті, підтримка IT-галузі, програма UNITED 24, розвиток Армії дронів, технологічна допомога армії, розвиток military-tech, мільйони донатів від технологічних топ-компаній світу. Серед трендів наступного року — розвиток інновацій, людського капіталу і напряму military-tech.

Всі вищеперелічені напрямки потребують висококваліфікованих спеціалістів – управлінців з безумовними лідерськими якостями. В ряди управлінців-військових ввійшли топ-менеджери, які довели, що навички управління бізнесом затребувані в процесі захисту держави. Для спеціалізованої підготовки існують лідерські курси підготовки військового управління: «Бути. Знати. Вести», «Військове лідерство», «MDMP - Військовий процес планування та прийняття рішень»; інноваційні технологічно-наукові програми управління: «Боривітер», «Dronarium»; активно використовуються автоматизовані системи управління АСУ: «Кропива», Delta, FireFly, «Термінал»; створено версію віртуальної системи управління в бою MacGyver.

 Управлінські навички, притаманні ефективному менеджеру (уміння делегувати, ухвалювати рішення, чітко і однозначно ставити завдання, проводити оцінку зробленого) використовуються і  у військових умовах, але з мінімальним урахуванням емоцій. Пріоритетним стилем управління стала автократія, яка направлена на чіткість виконання задач. Компетенції менеджера в нинішніх умовах критично важливі, разом з тим опираються на практики управління мирного часу:  метод «Брейншторм» (швидке генерування ідей у процесі розв'язування військових, наукових, технічних проблем чи задач бізнесу), метод «One-to-one зустрічі» (висловлення пропозицій особисто, віч-на-віч), метод «SMART-задач» (конкретні, вимірні, актуальні, обмежені в часі задачі), метод «Off Day» (один день на тиждень\декаду без завдання – психологічне розвантаження, яке допомагає при довгій відсутності спілкування з сім’єю, друзями).

Відносна автократія в управлінні у військових умовах веде до переосмислення керування в цілому, та більш закріплює значення демократичного управління мирного часу в майбутньому.

Разом – до Перемоги!

Переглядів: 1 327