Інформаційні технології як важливий компонент системи освіти

18:52, 21-03-2023

На сьогоднішній день інформаційні технології – це найважливіший фактор, який впливає на якість системи освіти. Основною прерогативою Державного університету телекомунікаацій виступає якість та рівень підготовки студентів, що є запорукою успішного функціонування інноваційного змісту навчання.

Модернізація навчального процесу насамперед вимагає переходу від лекційних способів освоєння навчального матеріалу до активних групових та індивідуальних форм роботи, що дозволяє готувати спеціаліста з вираженою індивідуальністю та конкурентоспроможними навиками.

Пандемія COVID-19 та військовий стан в країні значно прискорили процес переходу до електронного документообігу державні підприємства, приватний бізнес та фізичних осіб. Зокрема, необхідність подання  звітності, затвердженої електронним підписом та печаткою, до відповідних органів для забезпечення юридичної значимості електронного документу.

Саме для досягнення цієї мети студенти другого курсу кафедри Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності розпочали освоєння програмного продукту електронного документообігу ME.DOC. Під керівництвом представника ТОВ «М.Е.ДОК» Кіма Артема Сергійовича студенти отримують практичний досвід роботи в програмі за такими розділами: налаштування програми, заповнення відомостей підприємства, довідкова інформація, підготовка довідників і завантаження класифікаторів, налаштування підсистеми нарахування заробітної плати, товарні, касові, банківські операції, формування звітів і їх аналіз та ін.

Основною метою вивчення даного продукту в межах дисципліни навчального процесу є насамперед посилення інтелектуальних можливостей студентів в інформаційному суспільстві, а також індивідуалізація та підвищення якості навчання на всіх щаблях освітньої програми, розкрити  професійний потенціал студента та отримання конкурентних переваг при подальшому працевлаштуванні.

Фотографії