Профорієнтаційна робота на кафедрі МВТ до Вступної кампанії 2023 року із випускниками КЕМФК за навчальною програмою «Інформаційні мережі зв`язку»

10:44, 05-05-2023

Київський електромеханічний фаховий коледж  – один з найстаріших закладів освіти з підготовки фахівців для залізничного транспорту, метрополітену, комунального транспорту, енергетичних господарств, автоматизованого виробництва, підприємств звʼязку, ІТ-сфери та інших галузей – був створений на базі залізничного училища (1876) 15 листопада 2021 року відсвяткував своє 145-річчя з дня заснування.

Навчальна програма «Інформаційні мережі зв`язку» забезпечує студенту фундаментальну підготовку в галузі електронної техніки та її елементної бази, пристроїв передачі інформації, комп'ютерних методів аналізу та проєктування функціональних вузлів і систем передачі даних, проєктування мереж для передачі потоків інформації, розв’язок задач маршрутизації цих потоків, забезпечення високої якості передачі інформаційних даних, керування і синхронізації мережі в цілому і кожної її ланки зокрема, використання цифрових систем та інтелектуальних комп'ютерних технологій.

Ця програма досить широкого профілю в області інформаційних технологій з відповідним апаратно-програмним забезпеченням для рівнів архітектури мереж зв'язку різного призначення. У процесі навчання за програмою студенти отримують професійні знання і навички із сучасних цифрових, інформаційний технологій мереж телефонного зв'язку, передачі даних, мереж мобільного зв'язку технологій захисту інформації в цих мережах, технологій використання корпоративних і глобальних мереж Internet, сукупність технологій, засобів, способів і методів обробки, зберігання й обміну інформацією.

Випускники набувають компетенцій щодо теоретичних основ побудови, налагодження, адміністрування, контролю і діагностування стану інформаційно-комунікаційної інфраструктури операторів зв’язку та провайдерів інтернет-послуг.

ДВНЗ «Київський електромеханічний коледж» та Державний університет телекомунікацій 01 лютого 2018 року уклали договір про співробітництво у науковій, педагогічній роботі з метою розвитку споріднених спеціальностей «Електричний зв'язок» та «Телекомунікації та радіотехніка», а також створення додаткових можливостей для обдарованих студентів успішно реалізуватись при здобутті ступенів молодший спеціаліст, бакалавр, магістр. Відповідно до договору роботи складаються із проведення лекцій, спільних наукових робіт, ознайомлення із практичними та лабораторними роботами кафедри МВТ Державного університету телекомунікацій та профорієнтаційної роботи. Виконавцями зазначених робіт на кафедрі мобільних та відеоінформаційних технологій університету є доцент Пархоменка В.Л. та старший викладач Пархоменка В.В. Результати профорієнтаційної роботи серед випускників коледжу дозволили їм визначитись у спрямуванні щодо перспективи працевлаштування на робочі місця організацій-роботодавців та партнерів Державного університету телекомунікацій. Формуються групи випускників ДВНЗ «Київський електромеханічний коледж» з метою рекомендованого зарахування на ІІІ курс Державного університету телекомунікацій за спеціальністю кафедри МВТ. Зважаючи на спорідненість спеціальності кафедри МВТ університету та відділення «Інформаційні мережі зв`язку» коледжу проведені роботи для мінімізації академічної різниці між спеціальностями, дисциплінами. Сформовано план попередніх лабораторних та практичних робіт кафедри МВТ з метою конкретизації та поглиблення профорієнтаційної роботи, зменшення академічної різниці між дисциплінами коледжу та кафедри МВТ Державного університету телекомунікацій.

Особливістю цьогорічної вступної кампанії є можливість гарантованого вступу на кафедру МВТ на 1, 2, 3 та 5 курс без будь-яких іспитів, лише за мотиваційним листом.