Актуальність навчальної дисципліни «Кращі практики організації інформаційної безпеки»

09:23, 15-05-2023

Кафедра управління інформаційною та кібернетичною безпекою (УІКБ) університету представляє нову дисципліну "Кращі практики організації інформаційної безпеки" для навчання бакалаврів.

Цей курс розроблений з метою навчити студентів компетенціям, знанням, умінням і навичкам використання іноземної (англійської) мови у сфері управління інформаційною безпекою, зокрема щодо найкращих практик організації інформаційної безпеки, які необхідні в практичній повсякденній діяльності спеціалістів з кібербезпеки державних і комерційних організацій (компаній, підприємств, фірм).

Під час вивчення дисципліни, студенти матимуть можливість перекладати англомовні професійні тексти, розуміти деталі та загальний зміст текстів, а також розвивати навички реферування, анотування та аналізу текстів за фахом.

Вони також навчаться розмовляти з використанням професійної лексики, виступати з підготовленими повідомленнями, презентаціями та доповідями, а також вести діалоги та наукові дискусії з використанням професійної термінології.

Курс також включає покращення навичок аудіювання англомовних текстів та розуміння інформації під час професійних обговорень.

Основні теми, які вивчаються під час курсу, включають класифікацію загроз і вразливостей інформаційної безпеки згідно зі стандартом ISO 27005. Стандарт визначає методи і підходи до управління ризиками інформаційної безпеки. Він надає систематичний підхід до ідентифікації, оцінки, контролю та управління ризиками в організаціях і  допомагає організаціям розробляти та впроваджувати ефективні заходи з управління ризиками для захисту інформаційних активів.

По відношенню питань забезпечення безпеки інформаційних активів організацій в курсі дисципліни розглядаються важливі концепції управління ризиками за стандартами NIST та COBIT.

Так, наприклад, стандарти NIST (National Institute of Standards and Technology) і COBIT (Control Objectives for Information and Related Technologies) є визнаними в світі і їх вимоги акивно використовуються в управлінській діяльності банків і промислових підприємств у сфері інформаційної безпеки, яка базується на класичній циклічній моделі управління Шухарта- Демінга PDCA.

NIST визначає підходи і рекомендації для управління кібербезпекою зі значною увагою на  захист інформаційних систем, існуючих в кожній організації. Вони надають організаціям рамки, методики та керівні принципи для ідентифікації, захисту, виявлення, відновлення та відповіді на кібератаки та загрози.

Стандарт COBIT є міжнародним стандартом управління інформаційними технологіями, включаючи аспекти безпеки. Він надає керівникам і фахівцям інструменти для ефективного управління технологіями, забезпечуючи відповідність до бізнес-вимог і забезпечення безпеки інформаційних активів.

*****

Цей курс є важливим кроком для абітурієнтів, які мають намір вступати до університету з орієнтацією на управління інформаційною та кібернетичною безпекою.

Вивчення дисципліни "Кращі практики організації інформаційної безпеки" надасть їм необхідні знання, уміння та навички, щоб стати фахівцями у галузі безпеки інформації та кібербезпеки, які є все більш важливими і вимаганими у сучасному цифровому світі.

Цей курс є чудовою можливістю для абітурієнтів, які цікавляться кар'єрою в сфері управління інформаційною безпекою. Вивчення кращих практик та методик організації інформаційної безпеки допоможе їм здобути необхідні навички та знання для успішної професійної діяльності в цьому швидкозмінному та важливому секторі.

*****