Мовний гурток “25 кроків до мовної впевненості” запрошує усіх бажаючих

09:51, 06-12-2022

У Державному університеті телекомунікацій діє науковий мовний гурток

“25 кроків до мовної впевненості”

Заняття відвідують не тільки зі студенти університету, а й викладачами університету.

Мова — це засіб спілкування, вона зближує нас у віртуальних просторах, у соціальних мережах і здатна створити відчуття присутності людини чи людей не менше, ніж фізична присутність. Вимовлене слово прокладає дорогу в життя, показує людину спільноті, допомагає створити відповідне оточення.

“Запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів – скількома епітетами супроводяться визнання української мови… Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе.”

Олесь Гончар

З того, як звучить мовлення, можна уявити собі загальний розвиток цієї людини, її освіту й культурний рівень. Поводитися з мовою як-небудь – значить і мислити як-небудь: неточно, приблизно, неправильно. Мова – знаряддя мислення: у ній відбивається інтелігентність людини, її повага до інших, її охайність у широкому розумінні цього слова. Володіння українською мовою, правильне використання ділової риторики ІТ спеціалістами є міцним фундаментом на шляху до успіху в обраній галузі.

Важливою умовою культури мовлення, спілкування між людьми є дотримання мовного стилю. Під час навчання учасники гуртка мали можливість відновити та засвоїти  свої знання про офіційно-діловий стиль та розповісти українською чим займаються, яка їх професія, які основні завдання під час виконання професійних обов’язків. Цього разу досконало переглянули та вивчили зміни у новому правописі, утворювали назви професій у жіночому роді. Розібрали, що для цього існують спеціальні суфікси та інші способи утворення фемінітивів.

Пригадали тему публічного мовлення, дискусій, кожен з присутніх створив “живий текст”.

Спеціальність: Комп’ютерна інженерія

Кваліфікація – фахівець з інформаційних технологій.

Рівень освіти – вища освіта.

Термін навчання:

• денна форма - 4 роки,
  • заочна – 5 років.

Первинні посади:

• інженер із конфігурації комп’ютерних систем;
  • інженер інформаційно-обчислювального центру;
  • інженер із системного адміністрування;
  • інженер-програміст.
Спеціальність: Комп’ютерна інженерія

Кваліфікація – фахівець з інформаційних технологій.

Рівень освіти – вища освіта.

Термін навчання:

• денна форма - 4 роки,