Досвід державного управління: минуле і сучасність або практика студентів кафедри публічного управління та адміністрування

10:09, 04-03-2023

22 лютого 2022 року в межах проведення ознайомчої практики студенти ІІ курсу спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» відвідали Центральний державний архів вищих органів влади.

Адміністрація архіву в особі директора Лариси Леонідівни Левченко та головного зберігача фондів Олега Олександровича Бабенка провели екскурсію, в ході якої познайомили студентів із місією та завданням архіву (прийнявши на зберігання документи вищих органів державної влади і державного управління, суду, арбітражу, прокуратури, а також організацій галузей економіки, науки, культури, архів виконує одне з найважливіших завдань – зберігає профільні документи Національного архівного фонду загальнодержавного значення).

Студентів було поінформовані про проведення заходів (виставок, круглих столів тощо), які мають безпосереднє відношення до їхньої майбутньої фахової діяльності. В їхньому числі, виставка, присвячена тисячолітній традиції державності в Україні, на якій, зокрема, представлені документи вищих органів української влади часів Визвольних змагань 1917-1922 рр., серед них – універсали Центральної Ради, в яких було закладено процес творення української державності; обіжники губернських комісарів про вивчення і вживання української мови в державних установах; документи Організаційного комітету по скликанню Всеукраїнського православного собору про відродження української церкви тощо.

Ознайомлення зі згаданими документами та матеріалами Центрального державного архіву вищих органів влади дав можливість студентам спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» познайомитися з досвідом функціонування державних та громадських установ України часів Визвольних змагань. Було відзначено, що цілий ряд завдань і викликів, які вирішувалися державними органами тієї доби, лишаються актуальними і сьогодні.

Відвідини архіву відкрили також перспективи для наукової роботи випускників нашої кафедри, які продовжать навчання в аспірантурі та матимуть змогу готувати аналітичні дослідження з історії державного та публічного управління в Україні.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "281 - Публічне управління та адміністрування" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.