Стань Embedded-розробником разом із кафедрою ІПЗАС

13:43, 18-11-2022

Уже вкотре професії сфери ІТ займають перші місця в рейтингах топ-популярних професій.

Поговоримо про позицію Embedded-розробника, яких готує кафедра ІПЗАС. Embedded-розробник - це спеціаліст, який займається розробкою вбудованого програмного забезпечення.

За даними DOU, середньостатистичний український Embedded-розробник має досвід роботи 5-6 років і отримує $880 на рівні Junior, $1750 на рівні Middle та $3500 на рівні Senior. Зарплата тім- та техлідів — близько $4200.

Embedded-розробник працює із вбудованими пристроями. Вбудована система - це та, яка працює під керуванням комп'ютера. Тобто під це визначення потрапляють усі девайси та гаджети, оснащені апаратною платформою. По суті, ця спеціальність лежить на стику програмування та апаратної інженерії.

На відміну від класичних програмістів, Embedded-розробники працюють не тільки з кодом, але і з «залізом».

Головний виклик Embedded-розробника на початку проекту - правильно вибрати апаратну платформу, на якій все реалізовуватиметься.

Наступне завдання - вибір та адаптація існуючих реалізованих алгоритмів під обмежені ресурси обраної платформи. Для цього потрібні навички Kernel, System та Application-інженерії в одній особі.

Embedded-розробник не працює з інтерфейсом користувача, базами даних чи файлами складних форматів. Як правило, вся його увага зосереджена навколо «заліза» та його характеристик, наприклад: потужності процесора та кількості пам'яті. Через особливості середовища ці ресурси завжди обмежені. А тому доводиться наголошувати на оптимізації з пам'яті, продуктивності, а також енергоспоживання.

Ще одна специфіка Embedded – необхідність працювати з різними пристроями. Звичайний програміст може розробити софт на своєму комп'ютері і зайнятися запуском або дебагом. У Embedded-розробника такої можливості, як правило, немає. Для розробки та тестування йому необхідно мати при собі свій пристрій. Спочатку він компілює код на своєму комп'ютері, потім заливає на девайс і вже там запускає.

Embedded-розробників приваблює ця спеціалізація тим, що дозволяє побачити результати своєї роботи. У Embedded йдуть інженери, яким цікаво працювати із «залізом», мікросхемами та низькорівневими деталями.

Щоб стати Embedded-розробником, необхідно бути знайомим із базовими поняттями електроніки та електротехніки, мати гарні знання апаратної частини, розуміти роботу мереж. Знадобляться знання схемотехніки, теорії обробки сигналів, математики, алгоритмів, Linux OS та мов програмування С та С++. Для детальнішого знайомства з пристроями доведеться вивчати документацію до різних складових «заліза». Для цього знадобиться знання англійської — усі посібники користувача, як правило, написані на ньому.

Розпочати вивчення спеціальності можна з книг «Мистецтво схемотехніки» Хоровиця та Хілла, «Архітектура комп'ютера», «Комп'ютерні мережі» та «Операційні системи» Ендрю Таненбаума. У Embedded-розробці не обійтися без фундаментальних знань з комп'ютерних наук.

Отже, варто вступити на спеціальність 126 - Інформаційні системи та технології, що готує кафедра Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем Державного університету телекомунікацій, адже на цій спеціальності ви отримаєте не лише теоретичні знання, а й практичні навички завдяки потужному матеріально-технічному забезпеченню.

Переконайся - завітай до університету та побачиш усе на власні очі. Наші двері відкриті для кожного, у кого є бажання навчатись!

Кафедра Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем
запрошує на навчання за спеціальністю
126 Інформаційні системи та технології!