Зустріч ініціативної групи студентів кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки з представниками держспецзв'язку

10:57, 22-03-2023

Викладачі кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки завжди прагнуть залучити до виховання, навчання та працевлаштування молоді провідні організації України та світу, які оперують у сфері ІТ та телекомунікацій. Ключову роль у даному процесі відіграють наші студенти. Цього року бакалаври 3 курсу: Бригинець Анастасія, Клименко Ярослав, Таранов Владислав, Корж Антоніна, Василенко Ярослав створили ініціативну групу, яка вивчає стандарти законодавства у сфері кібербезпеки. Своє натхнення вони знайшли, вивчаючи стандарти кіберзахисту з викладачами кафедри ІКБ та УІКБ Державного університету телекомунікацій. Студенти розглядали дуже цікаві фреймворки CSS та MITRE ATT&CK. Група провела переклад і адаптацію  фреймворків до українського законодавства, отримавши значні напрацювання.

Оскільки Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України відіграє ключову роль у розробці законодавства і стандартів, регулюючих захист інформації, наші студенти вирішили звернутись до даної організації. Приймаючи участь у змаганнях з кібербезпеки UA30CTF, організованих Держспецзв'язком за підтримки проєкту EU4DigitalUA, бакалаври отримали можливість поспілкуватись із Заступником Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України - Олександром Потієм. Дізнавшись про матеріал ініціативної групи на основі фреймворків, Олександр запросив студентів на зустріч до Держспецзв'язку.

Особливий інтерес викликали у заступника напрацювання групи, створені на основі стандартів кіберзахисту NIST (Національного інституту стандартів і технології США). Як майбутні фахівці захисту інформації, бакалаври вивчають можливість впровадження та адаптації даних стандартів до українського законодавства і були раді отримати можливість відвідати Держспецзв'язок особисто.

Зустріч відбулась 17 березня 2023 року. На зібранні були присутні Заступник Голови Держспецзв'язку та Керівник відділу Стандартизації Держспецзв'язку. Студенти дізнались  про основні сфери діяльності Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, можливості працевлаштування, співпраці і мету та напрямки діяльності  відділу стандартизації.

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України – спеціалізований орган центральний виконавчої влади, відповідає за координацію кіберзахисту та оборонних дій, виконує роль регулятора в галузі електронних комунікацій, захисту інформаційної та критичної інформаційної інфраструктури та кібербезпеки.

Олександр Потій запропонував кращим студентам проходити практику у Держспецзв'язку, щоб отримати більше досвіду та інформації для втілення доробок ініціативної групи у сфері кіберзахисту в Україні. Багато студентів ІКБ вже є співробітниками даної організації тому така співпраця внесе посильний вклад у розвиток захисту інформації в Україні.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.