Аналітик даних з технології Business Intelligence

18:39, 18-05-2023

Розглянемо детальніше, хто такий Аналітик даних з технології Business Intelligence (BI-аналітик).
Інколи виникає плутанина, оскільки наразі багато BI-аналітиків виконують роль бізнес-аналітиків, аналітиків даних, аналітиків продуктів і навіть деколи тестувальників на різних проєктах. Це означає, що вони є універсальними експертами, які мають володіти гарними знаннями з технологій і досвідом роботи на різних ролях.

Робота BI-аналітиком поєднує у собі досвід роботи бізнес-аналітика, а також уміння аналізувати та управляти даними, фокусуючись на перетворенні потреб бізнесу в програмні рішення. Саме тому BI-аналітики повинні знати та мати досвід бізнес-аналітики та роботи з даними та технологіями.
BI-аналітик тісно співпрацює з бізнес-стейкхолдерами, щоб визначити бізнес-вимоги, а також з аналітиками корпоративних даних та інженерами даних для ідентифікації та отримання даних. Вони також перетворюють дані, створюють моделі даних, візуалізують їх та обмінюються ресурсами за допомогою
Power BI.

BI-аналітик топ-рівня повинен володіти досвідом використання Power Query і написання виразів за допомогою виразів аналізу даних (DAX). Ці професіонали знають, як оцінити якість даних. Крім того, вони розуміють безпеку даних, зокрема безпеку на рівні рядків і конфіденційність даних.

Підсумовуючи, можемо зазначити, що BI-аналітик — це фахівець, який працює з даними і технологіями, а також має гарні комунікативні та міжособистісні навички, зокрема для роботи з клієнтом. BI-аналітик вивчає бізнес-проблеми та направляє клієнтів у їх вирішенні, застосовуючи своє вміння аналізувати та управляти даними. BI-аналітик — це експерт, який поєднує в собі знання та навички з бізнес-аналізу та аналізу даних.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "124 Системний аналіз" кафедри Системного аналізу та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.