XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

TED Talks допомагають вчити англійську мову

14:21, 09-05-2023

Чи чули ви про TED Talks? TED – це абревіатура з англійської: Technology (технології), Entertainment (розваги), Design (дизайн). Це американо-канадська некомерційна медіа-організація, яка розміщує міжнародні виступи-доповіді в Інтернеті для безкоштовного розповсюдження під гаслом «ідеї, які варто поширювати». TED конференції проводяться щорічно з 1990 року. Спочатку ці конференції робили наголос на технологіях і дизайні, що відповідало витокам Кремнієвої долини. З тих пір вони розширили свою перспективу, включивши виступи на багато наукових, культурних, політичних, гуманітарних та академічних тем. Успішних людей запрошують взяти участь у заході та виступити з короткими потужними доповідями, поділившись своїми унікальними ідеями, як досягти мети в різних сферах суспільного життя.

Розмірковуючи про те, що англійська мова визнана спільною мовою науки, мовою глобального бізнесу та мовою Інтернету, а її вивчають щонайменше 1,5 мільярда студентів у всьому світі, команда TED Distribution задумалася: «А  що, якби студенти могли вивчати англійську через за допомогою виступів в TED? Тож у партнерстві з National Geographic Learning і Cengage Learning вони вирішили розгорнути три англомовні навчальні програми, кожна з яких ґрунтується на ідеях спікерів TED. Перший у серії: World English, чотирирівневий оглядовий курс, який навчає базовим навичкам читання, аудіювання, говоріння та письма. Для тих, хто трохи просунутіший: 21st-Century Reading, яке розроблено для покращення розуміння прочитаного тексту всіх видів, включаючи інфографіку та діаграми, а також для надихання спільноти на дії. А далі: Business English, створена, щоб допомогти розвинути навички англійської мови на робочому місці.

Як правило, курси вивчення мови спираються на гіпотетичні ситуації для розмови — можливо, вам доведеться запитати про розташування ванної кімнати, поговорити про зустріч з кимось у бібліотеці або зробити комусь комплімент щодо капелюшка. Тож Cengage сподобалася ідея адаптації контенту з TED і National Geographic, щоб вивчення англійської мови базувалось на реальній основі. Створюючи уроки програмних курсів на основі ідей, автори сподіваються, що учасники вивчатимуть мову, сприймаючи її як побічний ефект цікавості та натхнення.

«Ви навчитеся складати речення в контексті реальних проблем та ідей, що обговорюються в нашому світі», — каже Джанет Лі, редактор із розповсюдження контенту TED. «Це інший спосіб навчання».

Консультант з питань освіти Мері Кадера допомогла визначити TED Talks, які б підходили до теми кожного розділу. Для неї складність програмування World English полягала в тому, щоб звести 18-хвилинну ідею до її основної суті, не жертвуючи намірами оратора. «Зазвичай пересічний студент-початківець знає близько 200 слів», — каже вона. «Ми витрачаємо багато часу на редагування цих стенограм, щоб вони були доступні людям з обмеженим словниковим запасом англійської мови, але при цьому відображали те, що спікер мав на увазі».

«Мені подобається ідея, що, можливо, одного дня той, хто вивчив мову завдяки цим проєктам TED/Cengage, буде виступати на сцені TED з доповіддю англійською мовою, — каже Кадера.

 

ДЖЕРЕЛА:

  1. https://en.wikipedia.org/wiki/TED_(conference)
  2. https://blog.ted.com/an-inspiring-way-to-learn-english-by-watching-ted-talks/

 Науково-методичне повідомлення підготувала
ст. викладач кафедри Англійської мови Ростоцька М.Є.

Переглядів: 1 414