Робоче місце адміністратора безпеки від компанії IBM на кафедрі ІКБ

10:10, 31-05-2023

Інноваційні зміни в навчальному процесі підготовки фахівців за спеціальністю 125 Кібербезпека, які впроваджуються на кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки, направлені на вивчення студентами найкращих та найсучасніших рішень в даній галузі. Зокрема, такими рішеннями в галузі забезпечення кібербезпеки корпоративних інформаційних систем є продукти IBM Security.

Під керівництвом доцента кафедри ІКБ інформаційної та кібернетичної безпеки, к.в.н. - Гахова Сергія Олександровича майбутні фахівці з кібербезпеки вивчають клас інформаційних систем SIEM на основі програмного комплексу IBM QRadar SIEM.

Система управління подіями та інцидентами кібербезпеки IBM Security QRadar SIEM, яка є ядром будь-якої інформаційної системи, застосовується в таких установах, як Національний Банк України, Генеральній прокуратурі та інших організаціях. Це робоче місце адміністратора безпеки.

Слід зазначити, що відмінною ознакою застосування рішення IBM QRadar SIEM є поєднання аналітичної діяльності щодо стану кібербезпеки корпоративних інформаційних систем та діяльності з адміністрування спеціальних інформаційних систем фахівців з кібербезпеки. Протягом цілого семестру наші студенти опановують даний підхід до забезпечення кібербезпеки та досягають певних успіхів.

Успіху також сприяє участь викладачів та студентів у програмі IBM SkillsBuild. Саме такі програми створюють необхідні умови щодо підвищення якості навчального процесу, професійного та кар’єрного росту майбутніх фахівців.

Дякуємо компанії ІВМ за надані можливості у підготовці майбутніх фахівців з кібербезпеки!