XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Mobile-розробник: хто він і скільки заробляє?

10:01, 14-03-2024

Мобільні додатки стали невід’ємною частиною повсякденного життя. Вони використовуються для покупок, спілкування, ігор, розваг, роботи та ін. 87% користувачів смартфонів проводять час у мобільних застосунках. Кількість завантажень у 2023 році складала більше 200 млрд. і ця цифра, вочевидь, зростатиме, а дохід на ринку мобільних додатків досяг 420 млрд. дол у 2023 році.

То хто такі розробники мобільних додатків?

Мобільні розробники – це ті люди, які рухають прогрес вперед, створюючи все більш досконалі та складні програми. Це хороший програміст, що означає не тільки знання мов і технологій, це ще і навички системного мислення, так як йому доводиться з нічого створювати складні системи, це також уміння працювати в команді, оскільки серйозний проект складно написати поодинці, це і вміння спілкуватися і розуміти замовника, щоб створити саме той продукт, який він хоче. Розробник мобільних додатків, він же Mobile-розробник і Mobile-програміст – це програміст, який розробляє програмні додатки для всіляких мобільних пристроїв, найчастіше – для смартфонів і планшетів. Саме з появою на мобільних пристроях голосового та жестової інтерфейсів професія мобільного розробника зараз по праву вважається самою модною і популярною.

Всіх мобільних розробників можна розділити на дві категорії, в залежності від програмного забезпечення, для якого вони створюють програми – iOS розробники і Android-розробники. Фахівці з першої категорії вважаються найбільш прибутковими на ринку праці, більш того, після появи мов Swift і Objective-C створення додатків для Apple стало дуже легким і зручним. Програмісти, які створюють програми для Android, використовують у своїй діяльності мову Java, яка вважається найнадійнішою для розробки мобільних додатків для цієї операційної системи.

Які основні завдання розробника мобільних додатків:

  • створення ТЗ (технічного завдання) на розробку мобільного додатку;
  • обговорення з замовником етапів і процесу роботи проекту;
  • побудова архітектури додатку; безпосередньо програмування;
  • робота з дизайнерами; підтримка мобільних додатків;
  • робота з тестувальниками над налагодженням і тестуванням додатків;
  • допомога в створенні інструкцій по роботі з готовим додатком;
  • оформлення документації; розміщення додатків в AppStore і Google Play Market, Amazon Appstore, Opera Mobile Store і інших магазинах мобільних додатків.

В цілому, головним завданням розробника є створення зручного мобільного додатку, який буде безвідмовно працювати, а також буде інтуїтивно зрозумілим, корисним і багатофункціональним для кінцевого користувача.

 

Зарплата розробника мобільних додатків в середньому становить 1500-2000 $ в Україні, але вона може значно варіюватися в залежності від рівня знань і навичок розробника, і складності проекту, оскільки у заробітна плата девелоперів рівня senior може різко змінюватись від 3000-4000 $ і вище. Дуже вагомим фактором є і регіон, на який працює розробник, так вартість години роботи мобільного розробника в Америці, Європі та Індії вже дуже відрізняється. Payscale надав статистику, в якій визначена цифра в 59100 $ в рік (по світу), а це 5140 $ в місяць!

 

Оскільки ринок мобільних додатків продовжує розвиватися, і запити користувачів постійно змінюються, знання останніх тенденцій та можливостей мобільної розробки допоможе розробникам підлаштовуватися під нові потреби клієнтів та залишатися конкурентноздатними на ринку, що постійно змінюється, та створювати круті сучасні рішення.

 

Хочете освоїти актуальну професію розробника мобільних додатків?

Тоді Вам до нас — освітня програма "Інженерія програмного забезпечення"

З нами Ви навчитеся створювати зручні мобільні додатки (застосунки), які будуть безвідмовно працювати, мати інтуїтивно зрозумілий і цікавий інтерфейс, бути корисним і багатофункціональним для кінцевого користувача, і, звичайно ж, прибутковим для замовника. Для цього опануєте навички: CSS і HTML, середовище розробки Cocoa / Xcode, мови програмування Objective-C / С ++, Java; HTTP, XML, Swift, принципи об’єктно-орієнтованого програмування, СУБД; знання Android, iOS SDK, шаблонів проектування, поширені бібліотеки і архітектуру iOS, Android, скриптові мови програмування, принципи клієнт-серверної моделі взаємодії додатків; знання вимог до релізів додатків в AppStore і Google Play; навички роботи з Core Data (фірмової локальною базою даних від Apple, яка побудована за типом SQL); уміння розбиратися в чужому коді.

 

Цікаво? Реєструйся https://forms.gle/JGpwskcmTDq6UHqy5 та долучайся до інформаційного каналу кафедри https://t.me/software_engineering_DUIKT

Переглядів: 346