Open source в застосунку «Дія»

19:22, 17-03-2024

Open source дозволяє розробникам по всьому світу вільно обмінюватися кодом, ідеями та вдосконаленнями, що веде до швидкого прогресу в ІТ-індустрії та позитивно впливає на якість програмного забезпечення.

Нещодавно Міністерство цифрової трансформації України оголосило про відкриття коду застосунку «Дія», що дозволить іншим країнам та розробникам використовувати його логіку та код для створення власних державних сервісів. Цей крок має важливе значення не тільки для України, але й для глобальної ІТ-спільноти, оскільки підкреслює важливість співпраці та відкритості у сфері цифрової трансформації.

Відкритий код застосунку «Дія» сприяє розвитку:

По-перше, інновації та адаптації. Розробники з усього світу можуть вносити власні вдосконалення, створюючи нові сервіси на базі існуючого коду.
По-друге, забезпечення безпеки. Відкритий перегляд та аудит коду дозволяють спільноті виявляти та виправляти вразливості набагато ефективніше, ніж це можливо в закритих проектах.
По-третє, економія ресурсів. Використання готового коду знижує витрати на розробку та скорочує час виходу продукту на ринок.
По-четверте, сприяння стандартизації. Поширення найкращих практик та стандартів розробки між розробниками з різних країн.

Мінцифри України запрошує ІТ-фахівців доєднатися до розробки та вдосконалення «Дії», підкреслюючи важливість спільної роботи та інноваційного підходу до розвитку державних цифрових сервісів. Окрім того, відкриття коду є свідченням прозорості та відкритості уряду перед громадськістю, зміцнюючи довіру громадян до цифрових ініціатив.

Відкритий код застосунку "Дія" також стимулює міжнародну співпрацю, оскільки інші країни можуть використовувати цей код як основу для створення або вдосконалення власних державних сервісів. Це не лише сприяє глобальному розповсюдженню цифрових інновацій, але й підтримує створення універсальних стандартів для цифрових ідентифікаційних систем, спрощуючи міжнародну взаємодію.

Хочеш і ти брати участь у розробці та вдосконаленні державних цифрових сервісів? Тоді запрошуємо на навчання саме до нас за спеціальністю 121 - Інженерія програмного забезпечення, освітня програма "Технології цифрового розвитку".