«Мене не сприймає світ, бо я молодий фахівець»

12:15, 26-02-2024

Однією з актуальних проблем починаючих фахівців є синдром самозванця.

Синдром самозванця - це психологічний стан, коли людина відчуває внутрішній конфлікт між своїми досягненнями та своєю оцінкою власної компетентності.

Переживання стану самозванця може призводити до надмірної тривоги та стресу, оскільки людина постійно боїться, що її «некомпетентність» і «нікчемність» можуть виявити. Це значно погіршує якість життя людини, тому що вона занижує свої успіхи та боїться ставити перед собою складні цілі. Це виражається у складнощах як особистісного, так і професійного росту, адже вони свідомо стримують власну кар’єру, а також більше схильні до депресії.

Ознаки, що свідчать про наявність у людини синдрому самозванця:

1. Перфекціонізм. Люди з цим синдромом часто порівнюють себе з іншими та прагнуть бути найкращими.
  2. Робота завжди пов’язана з тривогою. Особистість із синдромом самозванця перед тим, як почати роботу, відчуває тривогу.
  3. Страх невдачі і провина за успіх. Мотивація таких людей спрямована на уникнення невдач.

Ця проблема була і буде актуальною, проте щиро тішить, що з роками все ж таки ця тема стає більш гнучкою і багато організацій навпаки цінують молодих фахівців за їх активність, креативність та «новий» підхід до діяльності.

Зберегти внутрішню стійкість та поглиблювати знання в своїй галузі діяльності - це основні профілактичні напрямки синдрому самозванця для молодого фахівця!

З турботою про ваше ментальне здоров’я,
провідний психолог - Адамюк Діана Сергіївна