Скорочення в англійській мові та їх використання

16:31, 19-02-2024

Абревіатури та скорочення в англійській мові є невід'ємною частиною комунікації між людьми, що полегшують та прискорюють обмін інформацією, але їх розуміння та використання може стати викликом для тих, хто тільки вчить іноземну мову. Акроніми в англійській мові — це майже те саме, що й абревіатури, тільки більш схожі на самостійні слова. На відміну від абревіатур, вони можуть складатись з перших букв довгої назви і читатись, як цілісне слово  замість вимови кожної букви окремо. Крім того, у цих словах після кожної букви не ставляться крапки. Абревіатури — це короткі форми слова чи групи слів, які створюються вилученням або зменшенням кількості певних звуків чи букв. Вони використовуються для зручності та економії місця, а також для швидкої ідентифікації термінів чи понять. Всі літери в абревіатури, зазвичай, читаються окремо, як в абетці (наприклад, USA вимовляється «Ю-Ес-Ей»). Та є виключення, коли літери читаються разом (NASA читається «НАСА»). А деякі абревіатури читаються за правилами лексики чи термінології. Наприклад, «CEO» (Chief Executive Officer) може читатися як «Сі-і-о» або «СЕО». Інша категорія — це скорочення слів. Вони також роблять мову більш ефективною, використовуючи менше місця та забезпечуючи більшу експресивність. Прикладом є «TV»  повна назва «television» або «info» — «information». Абревіатури й скорочення зображають важливі аспекти культури та звичаїв різних груп людей, що сприяють швидкому та ефективному обміну інформацією.

Отже, розглянемо їх види та приклади: VIP (Very Important Person) — дуже важлива персона; DIY (Do It Yourself) — зроби сам; CEO (Chief Executive Officer) — головний виконавчий директор; ETA (Estimated Time of Arrival) — приблизний час прибуття; FAQ (Frequently Asked Questions) — часто поставлені, поширені питання; OTW (On The Way) — на шляху; BYOB (Bring Your Own Bottle) — принеси власну пляшку; AFAIK (As Far As I Know) — на скільки я знаю; FYI (For Your Information) — для вашої інформації. Деякі скорочення стали лексичними та отримали широке вживання. ASAP (As Soon As Possible) — так швидко, як це можливо; VIP (Very Important Person) — дуже важлива персона; DIY (Do It Yourself) — зроби сам; ETA (Estimated Time of Arrival) — приблизний час прибуття.

Завжди слід враховувати контекст використання скорочення. У деяких випадках вони можуть бути неприпустимими в офіційних або наукових текстах. Абревіатури та скорочення є не тільки ефективними інструментами для швидкої комунікації, але й важливою частиною культури мовлення. Розуміння їх правил та правильне використання є ключем до успішної інтеграції в сучасне суспільство. Засвоєння абревіатур та скорочень допомагає розширити лексичний запас, а також полегшує процес вивчення англійської мови в умовах швидкозмінного світу.

Науково-методичне повідомлення підготувала ст.викладач кафедри Англійської мови Донцова Олена Сергіївна