MOODLE: інноваційні технології для ефективного дистанційного навчання на кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки

09:20, 23-10-2023

У сучасному світі, де технології змінюють усі сфери життя, освіта не може залишатися позаду. Вироблення ефективних інструментів для забезпечення навчального процесу є одним із головних завдань сучасних освітніх установ. Кафедра Інформаційної та кібернетичної безпеки (ДУІКТ) впроваджує в свою практику інноваційну систему навчання MOODLE (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment), що відкриває нові можливості для дистанційного навчання та підвищує ефективність навчального процесу.

MOODLE - програмне забезпечення, що поєднує в собі засоби для створення дистанційних курсів та забезпечує можливість зберігання навчальних матеріалів у спеціальному сховищі, став невід'ємною частиною освітнього процесу на кафедрі. Його функціональні можливості включають спілкування між учасниками навчального процесу, контроль знань студентів та управління навчальним процесом.

Однією з ключових переваг MOODLE є його здатність легко створювати інформаційно-освітнє середовище, що сприяє інтерактивній взаємодії між учасниками навчального процесу. Це відкриває широкі можливості для організації різноманітних форм навчання, таких як лекції, практичні заняття, лабораторні роботи, звітування та тестування.

Окрім цього, науково-педагогічний персонал кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки систематично підвищує свою кваліфікацію, беручи участь у навчальних тренінгах, що спрямовані на розвиток професійних навичок у використанні MOODLE. На таких тренінгах викладачі отримують не лише теоретичні знання, але й практичні навички щодо ефективного використання різноманітних типів навчального контенту, таких як текстові матеріали, презентації, відео, посилання в мережі Інтернет та інші ресурси.

Завдяки впровадженню системи MOODLE на кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки значно підвищується якість освіти, забезпечується більш ефективний контроль знань студентів та створюється сприятливе навчальне середовище для розвитку активної та продуктивної освітньої діяльності. У результаті, студенти отримують якісні знання та готуються до вирішення складних завдань у сфері інформаційної та кібернетичної безпеки, що робить їх більш конкурентоспроможними на ринку праці.