Укр.

Важливість вивчення економістами глобальних викликів - можливість передбачати кризи

21:12, 11-02-2024

Справжні економісти – це у першу чергу стратеги! А стратегічне мислення – це велике  мистецтво, якому треба вчитися. Бути стратегом в умовах глобалізації дуже непросто, але ми навчаємо і цьому. Передбачувати на два кроки вперед, розуміти ринкові «настрої» і «бажання» споживачів – це справжня економічна «магія». Крок за кроком, вже з першого курсу наші студенти опановують цю «магію». Без неї важко побудувати успішний бізнес.

Освітня програма «Економіка підприємств ІТ-бізнесу» побудована так, що вже  на першому курсі студенти розуміють, що глобальні виклики – найголовніший фактор, з яким потрібно рахуватись.

Ми вже писали про те, що весняний семестр наповнений для майбутніх економістів дисциплінами, які  розкривають сутність цифровізації і її переваг для бізнесу. Однією з дисциплін, яка дозволяє зрозуміти перспективні напрями діяльності сучасних підприємств є «Глобальні виклики та інформаційна політика України». Вже на першому курсі студенти розбирають питання: як глобальні фінансові кризи впливають на економіку різних країн і чому у сучасному світі потрібно рахуватись з країнами  з потужною економікою.  Вивчення таких питань стає дедалі важливим у контексті непередбачуваних змін на світовій арені. Чому ж це так важливо?

По-перше, знання глобальних викликів дозволяє економістам розуміти різні сценарії розвитку подій, як у своєму бізнесі, так і у світовій економіці. Аналізуючи міжнародні тенденції та ризики, вони можуть розробляти стратегії та політику, спрямовану на запобігання можливим кризам та мінімізацію негативних наслідків.

По-друге, вивчення глобальних викликів допомагає економістам розуміти структурні та системні причини економічних криз. Розкриваючи фундаментальні проблеми світової економіки, вони можуть пропонувати більш ефективні стратегії врегулювання та реформ.

По-третє, вивчення глобальних викликів надає економістам можливість розвивати інноваційні рішення та альтернативні моделі економічного розвитку. Шляхом аналізу сучасних трендів та перспектив, вони можуть виявляти нові можливості та шляхи розвитку, які сприятимуть подоланню потенційних криз.

Вивчення глобальних викликів є не лише академічною дисципліною, але й важливою складовою економічної науки. Вона дає необхідні знання  для того щоб стати справжніми стратегами, а це означає – стати непереможними.

Глобальні виклики, що впливають на бізнес, включають:

1. Зміни клімату та екологічні проблеми.
  2. Технологічні зрушення та цифрову трансформацію.
  3. Демографічні зміни та зростання населення.
  4. Геополітичні конфлікти та торгові війни.
  5. Економічну нестабільність та фінансові кризи.

На лекціях і практичних заняттях ми обговоримо кожен з цих викликів. І порекомендуємо найкращі шляхи розвитку для нашої Країни.

Приєднуйтесь до нас і будьте в авангарді цифрової економіки!

Контакти:

• Тел. +38 050 155 40 65