У ногу з часом: використання освітніх серіалів у навчанні майбутніх управлінців

12:05, 25-10-2023

Важливою складовою освітньої програми «Публічне управління та адміністрування» на другому (магістерському) рівні вищої освіти є використання інноваційних методів викладання. Так, при викладанні дисципліни «Проєктне управління» на кафедрі публічного управління та адміністрування використовується освітній серіал «Проєктний менеджер» на порталі «Дія.Освіта» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/project-manager). Освітній серіал створено за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України за підтримки Google.org, Фонду «Східна Європа» за сприяння Stfalcon, Vaimo та Ciklum.

Зміст освітнього серіалу корелює зі змістом навчальної дисципліни і містить 5 серій. Зокрема, у першій серії йдеться про завдання та особливості роботи проєктного менеджера. У другій серії розглядаються «тверді» та «м’які» навички (soft і hard skills), які має опанувати проєктний менеджер, а також обов’язки спеціалістів різних рівнів та можливості зростання у професії. Третя серія присвячена розгляду типів проєктів та етапам роботи над ними. У четвертій серії йдеться про підбір методологій роботи над проєктом, а також про «залізний трикутник» проєкту та чому він важливий у роботі проєктного менеджера. П’ята серія присвячена питанням контролю і моніторингу проєкту, а також цифрового етикету для проєктного менеджера.

Завдяки перегляду освітнього серіалу студенти здобувають навички роботи з інструментами для управління проєктами, керування завданнями проєкту, планування проєкту, бюджетування та управління витратами, контролю та моніторингу проєкту; навчаються працювати з різними типами проєктів, дотримуватися часового графіка реалізації проєкту, користуватися інструментами для документування проєктної діяльності. Також студенти здобувають уміння вирішення криз і конфліктів, командної роботи, управління часом, комунікації та прийняття рішень.

Зазначені вміння та навички є важливою складовою професійних компетентностей сучасного управлінця, а оволодіння ними сприяє визначенню чітких цілей і завдань проєктів у публічній сфері, концентрації ресурсів на вирішенні актуальних суспільних проблем за допомогою проєктного підходу, визначенню та мінімізації ризиків, досягненню результатів запланованих проєктів.

Після проходження освітнього серіалу та успішного складання фінального тесту студенти отримують сертифікат, що надає їм додаткові переваги при працевлаштуванні після закінчення університету.