Чого може досягти бізнес за допомогою маркетингу?

14:52, 28-12-2023

Маркетолог — людина-оркестр, яка має поєднувати в собі навички аналітика, піарника, копірайтера, SMM-ника та багатьох інших. Проте важливо уникати сплутування цих різних професій, а замість цього зосередитися на виокремлюючих рисах маркетології серед інших областей експертизи. Маркетолог володіє чітким розумінням вподобань аудиторії бізнесу, вміє аналізувати ринок, ефективно просувати товар, проводити рекламні кампанії та формувати бренд. Людина на цій посаді вживає всі зусилля для задоволення потреб клієнтів та розвитку бізнесу.

Маркетинг дозволяє підприємству здобути численні переваги, такі як залучення нових клієнтів, збільшення обсягів продажів, покращення взаємин із споживачами, підвищення впізнаваності бренду та його конкурентоспроможності. Завдяки маркетингу бізнес може ефективно розвиватися, адаптуватися до змін на ринку та займати лідерську позицію у своїй галузі.

У стандартній моделі співпраці з маркетологом передбачається розробка маркетингового плану, виконання стратегій просування, контроль результатів, аналіз ефективності та коригування стратегій. Комунікаційний мікс, в свою чергу, включає рекламу, публічні відносини, прямий маркетинг, особистий продаж та промоції, які використовуються для досягнення цілей маркетингової стратегії, привертання уваги споживачів і побудови взаємовигідних відносин з ними.

Якщо Ви хочете дізнатися більше про професію маркетолога, запрошуємо Вас на кафедру маркетингу Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій.