У ДУІКТ викладатимуть нову дисципліну - «OSINT. Аналітика даних з відкритих джерел»

15:53, 12-04-2024

Науково-педагогічний колектив кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою розробив нову  дисципліну «OSINT. Аналітика даних з відкритих джерел». Її метою є пошук, збір та аналітика даних у галузі інформаційних технологій, з фокусуванням на кібербезпеці. У ній застосовуються найсучасніші інструменти для збору і аналізу інформації.

Задля роботи з інструментами OSINT в аудиторії №401 було встановлено операційну систему Kali Linux, що є дистрибутивом Debian-похідних Linux, призначений для цифрової криміналістики і тестування на проникнення. Цей дистрибутив встановлено для роботи зі спеціальним програмним забезпеченням, яке використовується для збору інформації під час процесу оцінки інформаційної безпеки.

Також було підготовлено перелік необхідних інструментів для роботи:

• з соціальними мережами Hootsuit;
  • з геолокаціями та картографуванням Geosint.

Велика увага буде приділятись використанню штучному інтелекту під час проведення заходів з OSINT.

Слід відмітити, що робоча програма дисципліни освітньо-професійної програми Управління інформаційною та кібернетичною безпекою освітнього рівня бакалавр вже розроблена і включає в себе не тільки практичну складову роботи з інструментами, але і застосування теоретичних основ з нормативно-правового забезпечення та етичних норм, якими регулюється їх використання.

Розробку даної дисципліни представили молоді викладачі кафедри, які чітко відчувають нові тенденції у розвитку інформаційних технологій та своєчасно інтегрують інновації до освітнього процесу.