Майстри з безпеки хмарних середовищ: викладачі ДУІКТ пройшли курс «AWS Academy Cloud Security Foundations»

18:18, 15-04-2024

Викладачі та молоді співробітники кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою (УІКБ) Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій успішно пройшли курс підвищення кваліфікації від компанії AWS при участі SoftServe та отримали сертифікати «Налаштування та безпека хмарних середовищ».

Впровадження новітніх технологій та підтримка актуальних знань серед викладачів є важливим кроком у забезпеченні якісної освіти в галузі інформаційної безпеки. Завдяки отриманим сертифікатам "Налаштування та безпека хмарних середовищ" викладачі тепер готові передавати студентам найсучасніші підходи до роботи з хмарними сервісами, забезпечуючи їх практичними навичками, необхідними для успішної кар'єри в сфері IT.

Навчання тривало 2 місяці і проводилось експертами SoftServe - провідної IT-компанії, яка спеціалізується на хмарних технологіях та інформаційній безпеці. Викладачі вивчали найактуальніші питання безпечної експлуатації хмарних сервісів та практичного проходження, Amazon Web Services (AWS).

Курс включає в себе широкий спектр практичних модулів, спрямованих на навчання викладачів актуальним методам та інструментам забезпечення безпеки в хмарних середовищах, зокрема, на платформі AWS. Кожен з цих модулів надав викладачам можливість отримати практичний досвід роботи з важливими аспектами безпеки:

• Використання політик на основі ресурсів для забезпечення безпеки сховища S3.
  • Забезпечення безпеки ресурсів VPC за допомогою груп безпеки.
  • Шифрування даних у спокої за допомогою AWS KMS.
  • Моніторинг та попередження з CloudTrail та CloudWatch.
  • Вирішення інцидентів за допомогою AWS Config та Lambda.

Кожен з цих практичних модулів дозволив викладачам отримати поглиблені знання та навички щодо застосування відповідних інструментів та процедур для забезпечення безпеки даних та інфраструктури в хмарних середовищах.

Підвищення кваліфікації викладачів - один з ключових напрямків розвитку Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій. Регулярне навчання та сертифікація викладацького складу дозволяють забезпечувати високу якість освітніх програм та відповідати запитам ринку праці.