Новий стандарт Wi-Fi? Кафедра Комп’ютерної інженерії розібралась в цьому питанні

11:42, 11-03-2024

Компанія Morse Micro розробила новий стандарт зв’язку — Wi-Fi HaLow (протокол 802.11ah). Під час тестів інженерам вдалося передати інформацію на відстань у 3 км, передає Тoms hardware.

Це сталося завдяки новому стандарту HaLow 802.11ah, низька частота 900 МГц, аналогічна стільниковому зв'язку, дає можливість сигналу долати відстань та перешкоди. І хоча швидкість становить лише 1 Мбіт/с, цього вистачає для дзвінків та повідомлень

Передати дані на таку велику відстань вдалося завдяки роботі мережі в діапазоні 850-950 МГц на вузьких частотних смугах 1, 2, 4 і 8 МГц. Хвилі на цих частотах не «застрягають» при зіткненні з перешкодами, а проходять крізь них.

На жаль, замінити звичайний Wi-Fi на Wi-Fi HaLow не так вже й просто – це абсолютно різні технології.

І поки науковці в усьому світі винаходять нові стандарти, кафедра Комп'ютерної інженерії ДУІКТ навчає студентів вже існуючим технологіям і стандартам  мереж як дротовому, так і бездротовому підключенню. Так, це не просто налаштувати роутер для домашніх умов. На заняттях з дисциплін: Комп’ютерні мережі, Комп'ютерне моделювання, Технології проектування комп’ютерних систем, Діагностика та тестування мережної інфраструктури  вивчаються аспекти не тільки налаштування, а й правильної побудови мереж для забезпечення стабільного зв’язку.

Якщо ви ще не є фахівцем чи студентом в даній галузі, але бажаєте навчатись і розвиватись, то кафедра Комп'ютерної інженерії ДУІКТ запрошує на навчання за спеціальністю 123 Комп'ютерна інженерія.

Бажаєте покращити себе? Хочете отримати другу вищу освіту? Ми пропонуємо вступ в магістратуру.

Всю інформацію по вступу ви знайдете за посиланням

Приходьте на дні відкритих дверей ЩОСЕРЕДИ о 15:00 або завітайте онлайн ЩОСЕРЕДИ о 15:00 в ZOOM

Passcode: duikt