Інновації дають результат

14:54, 10-05-2019

Викладачі кафедри української мови ННІГПД Державного університету телекомунікацій приділяють велику увагу вирішенню комунікаційних проблем іноземних слухачів Підготовчого відділення.

За статистикою, найбільшою проблемою в Україні іноземці виділяють мовний бар’єр.

Застосовуючи інноваційні методи навчання на заняттях, викладачі кафедри вчать іноземних слухачів Підготовчого відділення вільно спілкуватися українською мовою не тільки в аудиторії, а й за межами університету: у супермаркеті, транспорті, банку та інших громадських місцях. Тобто ця проблема має шлях до вирішення. Він полягає у максимальному рівні комунікації іноземців з українцями, тобто застосування інноваційного методу навчання – занурення у мовне середовище.

Результатом плідної і ефективної роботи викладачів кафедри української мови є підготовка і участь іноземних слухачів Підготовчого відділення до публічних виступів українською мовою на наукових конференціях під час навчання та їх (нині студентів 1-го курсу Державного університету телекомунікацій та інших університетів України) подальша участь, виступи українською мовою у наукових конференціях різних навчальних закладів України.

16 травня 2018 року стала учасником І Міжвузівської конференції для іноземних студентів “Системи освіти в країнах світу” Каубо Аімее з Демократичної Республіки Конго (науковий консультант – старший викладач кафедри української мови ДУТ Стежко С.О.). Вона виступила з доповіддю “Освітня система Демократичної Республіки Конго”, а 23 квітня 2019 року Каубо Аімее взяла участь у XVII Міжнародній молодіжній науково-практичній конференції “Історія розвитку науки, техніки та освіти” в КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Головна мета викладачів кафедри: бути тим маяком для іноземних слухачів Підготовчого відділення, який покаже, що українську мову варто знати, що це престижно. За допомогою того, що іноземці будуть вживати її у своїй країні, буде розвиватися цікавість і інших іноземців до української мови. На думку викладачів кафедри, є декілька переваг того, що іноземці володіють українською:

• знання мови тієї країни, до якої ти приїхав та постійне володіння нею є великою повагою до її жителів;
  • українська мова повинна вживатися тими, хто до нас приїжджає хоча б для того, щоб подолати проблеми мовної адаптації, покращити взаєморозуміння під час спілкування.

Також, важливим є зацікавлення студентів до пізнання науки в Україні. Викладачі кафедри наголошують на престижі нашого університету та доводять це за допомогою цікавих, змістовних та зрозумілих занять.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси