Попит на фахівців з управління інформаційною та кібернетичною безпекою в сучасних реаліях поширення світової пандемії (COVID-19) зростає!

14:34, 20-04-2020

До нових реалій та загроз, які постали перед людством з поширенням вірусу COVID-19, що спричинив введення карантину в усіх державах світу, суспільство виявилось не готовим.

Багато сфер суспільного життя вимушені були призупинити свою діяльність, що призвело до порушення всіх економічних ланцюгів держави на локальному та світовому ринках. В теперішніх умовах підприємства майже всіх галузей економіки швидко перебудовують свої бізнес-процеси для того, щоб вижити та продовжити існування. Превентивні заходи  та необхідність дотримання жорстких умов карантину змусили підприємства цифровізувати свою діяльність та перевести людей на дистанційну роботу.

Дистанційна робота та необхідність цифрової трансформації діяльності підприємств потребує додаткового навантаження на електронні канали обміну та доступу до інформації, що, в свою чергу, збільшують загрози кібератак та шахрайський дій з боку третіх осіб.

Враховуючи нинішню ситуацію та заходи карантину, запроваджені в багатьох країнах через пандемію COVID-19, успіх дистанційної роботи навчального процесу в вищих навчальних закладах України значною мірою залежить також від правильної її організації, та від того, наскільки раціонально студент зможе спланувати свій час, з усього об’єму інформації виділити та засвоїти основне та важливе для придбання кваліфікованих знань за фахом.

В сучасних складних умовах суттєво підвищується попит на фахівців з управління інформаційною та кібернетичною безпекою. Таких фахівців потребують усі сфери суспільства – виробництво, фінанси, АПК, логістика, державний сектор та ін.

Більше того, з’являються нові напрями міжнародного консалтингу з питань цифрової трансформації бізнесу, які анонсували представники великої четвіркиKPMG, DTT, Ernst&Young, PWC.

Тому сьогодні, обираючи спеціалізацію «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою» спеціальності «Кбербезпека» в провідному ІТ-вузі України – Державному університеті телекомунікацій (кафедра «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою» - УІКБ), студенти не лише отримають інноваційну, затребувану та високооплачувану професію, а й зроблять свій внесок у розвиток цифрової трансформації суспільства в умовах складних викликів, які супроводжують сьогодні розвиток людства.

Довідка

Велика четвірка (KPMG, DTT, Ernst&Young, PWC) — чотири найбільших у світі аудиторські компанії, які надають аудиторські і консалтингові послуги. В Україну компанії Великої четвірки зайшли на початку 1990 рр. під проекти Світового банку. Завдяки ранньому входу на ринок, вони швидко стали активними учасниками переділу власності і приватизації. Велика четвірка стала справжнім конгломератом послуг для бізнесу - від аудиту і надання впевненості в діях до податкового консультування та навчання персоналу.

KPMG (укр. КПМГ) — міжнародна мережа фірм-членів KPMG International, яка об'єднує 189 000 професіоналів у понад 150 країнах світу. В Україні КПМГ здійснює свою діяльність з 1992 року, основною діяльністю компанії є надання аудиторських та консультаційних послуг з податкових та фінансових питань клієнтам, серед яких більшість найбільших українських та міжнародних компаній, а також цілий ряд неурядових організацій та фінансових інститутів.

DTT - Deloitte Touche Tohmatsu Limited - (укр. Делойт Туш Томацу Лімітд) — одна з провідних організацій світу в галузі професійних послуг. Фірми, що входять до складу всесвітньої мережі, надають аудиторські та консалтингові послуги високих світових стандартів. Делойт Туш Томацу діє відповідно до швейцарського законодавства, а кожна з її національних фірм є окремою і незалежною юридичною особою. Офіси компанії діють у 150 країнах світу, зокрема й в Україні. Офіс у Києві (Бізнес-центр «Прайм»,) відкрито в 1993 році, і після цього бізнес компанії в Україні почав стрімко зростати. Сьогодні в Deloitte Ukraine працює більше 470 місцевих та іноземних фахівців. Київський офіс Deloitte надає повний спектр послуг по всій території України у п’яти сферах: аудиторські послуги, консалтинг, корпоративні фінанси, податково-юридичні послуги, управління ризиками. Deloitte Ukraine є підрозділом Deloitte СНД.

Ernst&Young (з 2013 року відома як EY) — одна з найбільших у світі міжнародних компаній, що надає професійні аудиторські, консультаційні, податкові та юридичні послуги. В EY працюють понад 190 000 співробітників у понад 700 офісах у близько 150 країнах світу. Штаб-квартира компанії знаходиться у Лондоні. В Україні компанія веде діяльність з 1991 року й станом на 2016 рік має один офіс у Києві.

PWC - PricewaterhouseCoopers  (укр. ПрайсвотерхаусКуперс) — міжнародна мережа компаній, що пропонує професійні послуги у сфері консалтингу та аудиту. Компанія існує більш ніж 160 років. Штаб-квартира мережі базується в Лондоні. В Україні PwC діє з 1993 року. Офіси фірми знаходяться в Києві, Львові та Дніпрі, в яких працюють понад 400 осіб.