Санітарні правила та норми використання комп’ютерної техніки у навчально-виховному процесі

08:24, 16-12-2014

Міністерство освіти і науки України оприлюднило листа від 26.11.2014 № 1/10-3317 «Про внесення змін до санітарних правил та норм використання комп’ютерної техніки у навчально-виховному процесі».

У листі зазначено, що діючі Державні санітарні правила та норми «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах» ДСанПіН 5.5.6.009-98, затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30.12.98 № 9, у зв’язку з розвитком інформаційно-комунікаційних технологій та впровадження їх в освітній процес є застарілими та потребують перегляду.

Зокрема, у них не передбачено використання в навчальних закладах бездротових телекомунікаційних стандартів (Wi-Fi, Bluetooth, WiMax, GSM, EDGE, CDMA, UMTS, LTE тощо), не враховано зміни в понятійно-термінологічному апараті інформаційно-комунікаційних технологій та можливості використання відеомоніторів на основі технологій зі зниженим рівнем опромінення (зокрема LCD, LED, OLED, PDP, E-ink), тривимірних (3D) відеомоніторів; застосування пристроїв із сенсорним безклавіатурним управлінням та маніпуляторами типу «тачпад».

Необхідно переглянути норми безперервної роботи з екраном персонального комп’ютера для учнів різного віку (розділ 9), переглянути норми площі на одного учня, який працює з персональним обчислювальним пристроєм, ураховуючи ергономічні особливості та актуальні рівні опромінення, що створюється сучасними типами таких пристроїв.

МОН просить доручити Міністерству охорони здоров’я, Державній санітарно-епідеміологічній службі, спільно з Міністерством освіти і науки розробити нові Державні санітарні правила та норми «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах».