Контент-аналіз – основний метод кабінетної соціології

13:01, 17-04-2021

Контент-аналіз – стандартна методика дослідження в соціології, предметом аналізу якої є зміст текстових масивів та продуктів комунікативної кореспонденції. Він дозволяє досліджувати об’єкти, явища, процеси і властивості соціальної реальності, які представлені в цих текстах, не виходячи з кабінету. При цьому вивчати можна абсолютно будь-які джерела інформації, наприклад, новини в ЗМІ на певну тему, підручники, архівні документи, дослідницькі інтерв’ю, програми політичних партій, пости в соціальних мережах та багатого іншого.

Так студенти другого курсу спеціальності «Соціологія», освоюючи навчальну дисципліну «Соціологія Інтернету» разом з доцентом Горпинич Ольгою Валеріївною, вивчають метод контент-аналізу, на практиці відпрацьовуючи професійні компетентності.

За допомогою базових прийомів контент-аналізу з великої кількості соціальних мереж і великих масивів тексту студенти-соціологи витягають пов’язані і структуровані поняття, за якими роблять деякі первинні висновки. Наприклад, за кількістю згадок судять про поширеність інформації щодо конкретної події в країні. Порівнюють згадки в соціальних мережах кількох подій і визначають яка з них більш популярна і на яких соціальних платформах швидше поширюється інформація про неї. Так студент-соціолог може вивчати соціальну реальність не виходячи з дому, на основі методу паралельного якісного та кількісного аналізу інформації, а отже, отримувати безцінний практичний досвід закріплення на практиці теоретичних знань.

Кафедра Соціології

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси