Ознайомча практика за спеціальністю Комп’ютерні науки

13:03, 01-03-2024

Студенти 2-го курсу спеціальності 122 Комп’ютерні науки завершили проходження ознайомчої практики – першої спроби показати свої знання та навички набуті за 3 семестри навчання в Навчально-науковому інституті інформаційних технологій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій.

Завдяки підписаним угодам, студенти кафедри Комп’ютерних наук мають можливість проходити практику у філіях міжнародних корпорацій. У рамках співпраці з українськими та міжнародними компаніями найкращі студенти отримали можливість проходити у них практику. Практика допомагає покращити знання, отримані на заняттях, і навчиться застосовувати теорію на фірмах та підприємствах.

Практиканти мали змогу проходити практику як у державних так і у комерційних базах практик. Так, декілька студентів з груп КНД-21, КНД-22, КНД-23 проходили практику на базі компанії ТОВ Sigma Software.

Протягом ознайомчої практики студенти успішно освоїли основи командної роботи саме в ІТ компанії, познайомились з метолодогією Scrum, а також поняттям неперервної інтеграції (CI); поглибили знання, що стосуються фреймворку Spring, набули базових умінь у використанні платформи Docker, ознайомились з Insomnia, Maven; описували вимоги до заданого функціоналу; будували діаграми послідовностей для отримання списку користувачів; навчалися працювати з системою контролю версій – GIT; застосували базові команди мови програмування Java на практиці, працювали з базами даних MySQL.

Студенти отримали настанови на майбутнє, серед них: бути уважними до вимог поставлених у завданні, перевіряти, чи всі вони були виконані; практикуватися у написанні чистого коду; у роботі з платформою для управління котейнерами – Docker; використанні різноманітних шаблонів проектування, а також продовжувати вивчати і вдосконалюватися у розробці веб-застосунків та сайтів на Spring Framework.

Досвід показує, що найкращі практиканти кафедри Комп’ютерних наук отримують пропозицію щодо подальшої роботи в компанії, де вони проходили практику. Практика є добрим поштовхом на ринок праці.