Практичний досвід – запорука фахового успіху або хочеш стати успішним – тобі до нас

13:27, 07-03-2024

Протягом двох тижнів, (12–23 лютого 2024 року) в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій тривала ознайомча практика для студентів 2-го курсу спеціальності 281 «Публічне управління та аадміністрування», що є невідʼємною складовою навчання у вищій школі.

Для студентів це одна з можливостей отримати практичні поради від фахівців з досвідом роботи в органах публічної влади, краще зрозуміти специфіку обраного фаху, ознайомитись з проблемами та напрямами їх вирішення. Адже студенти повинні отримати не лише теоретичні знання з основ управління й адміністрування, а й ґрунтовну практичну підготовку.

На початку ознайомчої практики керівник від університету – кандидат військових наук, доцент, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Микола Федорович Єжеєв провів інструктаж та ознайомив студентів з правилами та специфікою проходження такого виду практики.

Протягом «практичного» періоду студенти виконували зміст програми практики, який передбачає: ознайомлення з діяльністю бази практики та її підрозділів, що забезпечують здійснення публічно-управлінської діяльності; ознайомлення з посадовими обов’язками працівників структурних підрозділів підприємств, установ, організацій – баз практики; ознайомлення з інформаційно-комунікаційними засобами у діяльності підприємств, установ, організацій; вивчення досвіду роботи працівників структурних підрозділів підприємств, установ, організацій.

Позитивним моментом проходження практики можна відзначити те, що базами практики стали не тільки установи Києва, а й підприємства та організації всіє України. Студенти кафедри публічного управління та адміністрування мали змогу проходити практику за місцем проживання, що є суттєвим доповненням та збільшує можливості повернення студентів на свою малу батьківщину фахівцем та розбудовувати державу.

Юлія Денисенко, староста академічної групи студентів другого курсу відзначила, що упродовж практики мала можливість спостерігати, аналізувати й узагальнювати досвід роботи провідних вітчизняних фахівців-практиків, науковців, експертів у галузі публічного управління та адміністрування. Цей досвід був надзвичайно цінним, оскільки це забезпечило можливість вивчення ефективних прийомів та методів діяльності, які можна застосувати у подальшій професійній діяльності публічного управлінця.

Ознайомча практика з фаху – це незабутній досвід, що дарує студентам можливість навчатися у справжніх фахівців своєї справи. Вона допомагає побудувати міцний фундамент для своєї карʼєри, здобути практичні навички та розширити свої знання у реальному професійному середовищі. Ця практика подарувала студентам безцінний досвід, додала багато цікавого, корисного і актуального до теоретичних знань. Завдяки ознайомчій практиці майбутні управлінці набули навичок, необхідних для публічних управлінців, розширили свій професійний світогляд і навчили фахово оцінювати процеси вітчизняної публічно-управлінської діяльності.