Студенти кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки: подорож до майстерності у кібербезпеці

13:26, 18-03-2024

Студенти 2 курсу кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки пережили захоплюючу подорож у світ кібербезпеки, завдяки спільним зустрічам із відомими лідерами сфери захисту інформації. Це був неповторний досвід, який збагатив їхні знання та допоміг краще зрозуміти особливості та перспективи професійного зростання у сфері захисту інформації.

Зустрічі з керівниками компаній-партнерів кафедри, організаціями, що працюють у сфері захисту інформації та займають провідні позиції, стали ключовим етапом організаційної практики для студентів ІКБ. Незважаючи на постійну зміну графіку зустрічей через зайнятість партнерів, ця динаміка відкрила нові можливості для студентів більш ретельно підготуватись та вивчити предметну область з кожним новим семінаром. Серед великої кількості гостей із сфери кібербезпеки були представники таких відомих компаній, як IBM, ЄВРОТЕЛЕКОМ, SEETON, СВІТ ІТ та ESET. Вони не лише поділилися своїми знаннями та практичним досвідом, але й надихнули студентів новими ідеями та перспективами.

Особливі враження від цієї подорожі отримав Михайло Черкасов з групи БСД-22. Він відзначив чіткість та лаконічну стислість спікерів, які не тільки не витрачали час студентів на зайві деталі, а й надавали цінну інформацію у доступній формі. Сутність кібербезпеки та методи захисту інформації були викладені перед студентами у новому інноваційному світлі. Найважливішим є те, що  вони поділилися безцінним практичним досвідом, який не можна знайти в книгах чи онлайн, і який зазвичай набувається лише після років роботи у цій галузі.

Для багатьох бакалаврів ця практика стала істинною-відкриттям. Вони визначили організації, в яких б хотіли працювати у майбутньому, оскільки партнери не лише висвітили перспективи кар'єрного зростання, але й розповіли про специфіку робочого процесу, зарплатні умови, можливості для премій та розкрили повну картину щоденних викликів та завдань, які стоять перед професіоналами у сфері кібербезпеки.

Завдяки цим зустрічам студенти ІКБ отримали відмінну можливість почути думки та поради від найкращих фахівців у цій галузі, побачити реальні приклади використання теорії у практиці, а також розширити свою мережу контактів у світі кібербезпеки. Цей досвід буде надзвичайно корисним для їхнього подальшого професійного розвитку та кар'єрного зростання.