Ключові компетентності сучасного менеджера в умовах VUCA-світу

13:00, 04-04-2024

Управління сучасними підприємствами в умовах геополітичних змін та нестабільності міжнародних відносин, політичних конфліктів, економічних та соціальних криз, є складним завданням для менеджерів всіх рівнів. Особливо це відчувають українські менеджери та бізнес, які функціонують в умовах нестабільності та значних викликів війни. Сучасний світ - це VUCA-світ (Volatility, Uncertainty, Complexity, Ambiguity). Цей акронім описує сьогодення нашого світу, який є нестійким та характеризується вагомими невизначеностями, складністю та великою швидкістю змін, що впливають на бізнес-процеси та стратегії компаній.

Так, за даними Allianz Risk Barometer 2022, 2023 (щорічні звіти, в яких досліджують найбільш важливі ризики для бізнесу та економіки в усьому світі) найбільшими ризиками для бізнесу в Європі останні два роки були: кібератаки і кіберзлочинність, ризики втрати або зупинки бізнесу, шкода навколишньому середовищу та кліматичні ризики, наслідки пандемії COVID-19, політичні ризики. VUCA-світ характеризується змінами, які вимагають від компаній гнучкості, швидкого реагування та адаптації до нових умов. У світі VUCA інтелектуальна складова бізнесу є дуже вагомою, тому технологічні інновації з'являються дуже швидко, відповідно змінюються бізнес-моделі компаній. Також геополітична турбулентність та економічні кризи змінюють існуючі тренди на світових ринках, що призводять до глобальної нестабільності світової економіки.

Таким чином, перед менеджментом стоять виклики, що вимагають швидкого реагування, прийняття неординарних рішень та застосування креативних практик управління.  Для цього  сучасний менеджер повинен володіти відповідними компетентностями: стратегічне мислення та формування нових гнучких стратегій; креативність, здатність до продукування та імплементації інновацій; володіння новітніми підходами в управлінні; комунікативні та лідерські здібності; навички управління в умовах невизначеностей та значних ризиків; вміння навчатися та навчати інших; володіння кроскультурними та мультилінгвістичними навичками для міжнародної співпраці тощо.

Щоб оволодіти ключовими компетентностями сучасного менеджера кафедра менеджменту запрошує на навчання за спеціальністю 073 "Менеджмент" в Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій!