Переваги навчання на кафедрі Інженерії програмного забезпечення майбутньому Devops-інженеру

20:01, 07-04-2024

DevOps входить у ТОП-5 високооплачуваних та актуальних професій на ринку України за рейтингом DOU.

DevOps — це методологія, що є симбіозом розробки та системного адміністрування, завданням якої є підвищення частоти випуску релізів. Для якісного виконання своїх обов'язків DevOps Engineers також повинні вміти використовувати хмарні технології та навички автоматизації IT-інфраструктури.

DevOps Engineer – це інженер, який використовує навички як з царини розроблення, так і зі сфери експлуатації та операційної підтримки. По суті, він підтримує розроблення, деплоїть продукт (запускає на сервері, хостингу) та тестує його працездатність, а також підтримує середовища, де розташовано задеплоєний продукт.

Обов'язки DevOps спеціаліста включають:

• Керування CI/CD. DevOps Engineer будує, налаштовує, керує та підтримує процеси безперервної інтеграції (CI) та безперервної доставки (CD), забезпечуючи швидкі та надійні поставки продукту користувачам.
  • Автоматизація інфраструктури. Він створює та підтримує інфраструктуру, що сприяє ефективному масштабуванню та керуванню ресурсами, а також автоматизує процеси життєвого циклу продукту.
  • Забезпечення безпеки. Девопс інженер працює над забезпеченням безпеки програм та інфраструктури, застосовуючи практики DevSecOps.
  • Моніторинг, логування та обслуговування. Він встановлює системи моніторингу задля відслідковування продуктивності застосунків та інфраструктури, аби швидко реагувати на проблеми в роботі системи.
  • Налаштування хмарних сервісів. Девопс спеціалісти активно працюють з cloud-платформами для розроблення, розгортання та керування застосунками.
  • Оптимізація функціонування інфраструктури. Правило системних адміністраторів “працює – не чіпай” у випадку з девопсами не є актуальним. Спеціаліст наглядає за роботою системи і на основі фідбеку може вносити певні корективи. Інколи це дозволяє досить суттєво зменшити витрати на інфраструктуру.
  • Комунікація. Оскільки спеціаліст знаходиться водночас між Dev та Ops, він обов’язково повинен мати гарні комунікативні навички, аби ефективно взаємодіяти з колегами, швидко вмикатися в процеси та бути на вістрі продуктивності.

Також деякі DevOps інженери можуть обирати собі більш конкретне коло обов’язків, наприклад:

• DevSecOps – фахівець, який більше зосереджений на безпеці;
  • Release Engineer – увага в більшій мірі спрямована на DevOps-процеси, асоційовані з релізом;
  • Build Engineer – обов’язки більше пов’язані з етапом білду застосунку, коли потрібно зібрати код, розібратися в конфліктах та підключити необхідні залежності;
  • Cloud Engineer – зосереджений на роботі з хмарною інфраструктурою;
  • Automation Engineer – зайнятий процесами автоматизації інфраструктури;
  • SRE (Site Reliability Engineer) – фокусується на масштабованості, надійності і доступності онлайн-сервісів;
  • тощо.

І оскільки на ринку дуже цінуються мультизадачні фахівці, зарплати в цьому напрямі одні з найвищих в ІТ.

Середня зарплата DevOps-інженера станом на грудень 2023 року за даними DOU є найбільшою серед ІТ спеціалістів, поступаючись лише  найвищим керівним посадам, а потреба у цих спеціалістах невпинно зростає.

Курс DevOps, який вивчають студенти освітньої програми «Інженерія програмного забезпечення» магістерського рівня  за підтримки найбільшої  ІТ компанії України — EPAM, включає:

• розвиток навичок системного адміністрування (Linux, Windows);
  • в рамках підготовки передбачено отримання сертифікату компанії Cisco, інструкторами якої є викладачі кафедри;
  • отримання навиків роботи з основними інструментами DevOps: Chef, Puppet, Ansible;
  • поглиблення знань Cloud провайдерів (Amazon, Microsoft Azure).

Тому, випускники є затребуваними на ринку праці спеціалістами, які мають досить ґрунтовні теоретичні та практичні знання.

Запрошуємо до навчання абітурієнтів-вступників на освітні програми "Інженерія програмного забезпечення" для бакалаврів, магістрів та докторів філософії.