А чи знаєте Ви, чому вітряки фарбують у білий колір?

13:17, 12-03-2017

З огляду на те, що деякі люди стверджують, що вони є більмом на оці, чому їх фарбують в білий колір, який різко відрізняється від навколишньої зелені, пустель, неба і хмар?

Більшість техніків сказали, що в той час як багато кольорів поглинають сонце (і тепло), білий, відбиває сонячне світло і, отже, відбиває тепло. Тепло викликає розширення і висихання мастила. Значить будь-який колір, або скоротить термін служби вітрової турбіни, за рахунок підвищеного зносу деталей, або зробить її більш дорогою, з точки зору обслуговування.

Це, здається, основна причина, хоча інші кажуть, що в той час як іноді небо синє, воно частіше похмуре (зокрема, у Великобританії) і, отже, білий нейтральний колір, який може поєднуватися з усіма кольорами в небі.

Була пропозиція фарбувати вітрові турбіни в фіолетовий колір. Дослідження, проведене в 2010 році, показало, що колір турбіни впливає на кількість «зацікавлених» комах. Вони, у свою чергу, привертають кажанів і птахів, які шукають видобуток і гинуть від лопатей турбін.

Підтвердженням тому, що саме комахи привертають птахів стали інші дослідження. У них було встановлено, що кажани в основному гинуть вночі і в літню пору року, коли комахи найбільш активні. Але обидва ці експерименти не давали відповіді на запитання, які конкретні види комах приваблюють турбінні установки і чому.

Дослідники з Великобританії провели цікавий експеримент. Вони розміщували полотна різних кольорів поруч з 13-метровою вітровою турбіною, біля міста Лестершир, Великобританія. Було підраховано, скільки комах приваблює білий, темно-сірий, блакитний, червоний, фіолетовий колір.

Найбільш привабливим для комах виявився світло-сірий і білий колір.

Найменше комахи звернули увагу на фіолетовий колір.

Дослідники визнали, що можуть бути й інші фактори, які залучають комах. Наприклад, їх можуть залучати звуки, обертальні рухи лопатей або тепло, що виділяється вітрогенератором.

А може комахам просто цікаво вивчати ці трьохлопастні величезні квіти?