XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Зміст навчання за спеціалізацією «Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення»

10:51, 16-05-2017

Які особливості підготовки сучасних фахівців мобільних та відеоінформаційних технологій  на кафедрі МВТ?

  • Сфера мобільних телекомунікацій є однією з найбільш динамічно зміною, що серйозно відбивається на навчальному процесі по даному напрямку. Внаслідок цього пред'являються особливі вимоги до рівня кваліфікації випускників даного напрямку вищих навчальних закладів. І результатом процесу навчання студентів за даною спеціалізацією повинно бути придбання ними низки загальних і професійних компетенцій, що забезпечують швидку адаптацію молодого фахівця.
  • Такий підхід дозволяє готувати не просто «фахівців-теоретиків», а з 1 курсу орієнтувати навчання на вимоги, які пред'являють до випускників роботодавці. При цьому університет спільно з роботодавцями визначає компетенції випускників даної спеціалізації, якими вони повинні володіти після закінчення навчання і починає готувати фахівців, які з самого початку орієнтовані на практичну мобільну діяльність. І тоді вони будуть затребувані роботодавцями та конкурентоспроможні на європейському ринку праці.

Для практичного впровадження  такого підходу кафедра заключила договори з компаніями та операторами вітчизняного ринку в галузі мобільних та відеоінформаційних технологій. Виходячи з їх вимог до майбутніх фахівців даної спеціалізації, нормативно-правових актів і документів та первинних посад випускників даної спеціалізації, були розроблені компетенції випускника за спеціалізацією «Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення». Вони включають, загальнокультурні, загальнопрофесійні та спеціальні компетенції за видами діяльності (в сервісно-експлуатаційній діяльності, в розрахунково-проектній діяльності,  в організаційно-управлінській діяльності).

Наступним кроком була розробка таблиці відповідності даних компетенцій, умінням та знанням. Її дані явилися основою при розробці СЛС, яка враховує вимоги МОН України, ректора університету та побажання студентської ради. Зокрема, відносно іноземної мови, ділової комунікації, як створити власний бізнес, захисту інформації та вступу до спеціальності. Тематичний зміст дисципліни «Вступ до спеціальності» включає такі тематики, як нові мобільні гайджети та сучасні мультимедійні системи для студентів 1 курсу. Крім того, сплановано, що 1 вересня зі студентами 1 курсу будуть проводиться відкритті заняття з представниками Lifesell, Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення», Українського державного центру радіочастот.

На кафедрі запроваджено систему сертифікованих курсів навчання. Це дає можливість студентам за 4 роки отримати, як мінімум 5 сертифікатів від провідних компаній ринку праці.

Враховуючи вимоги ректора, відносно сертифікатів, в лютому і квітні 2017 р.  НПП кафедри в кількості 5 осіб отримали сертифікати від провідних компаній, які дають їм можливість приймати участь разом з представниками компаній проводити сертифікаційні іспити серед студентів нашого університету. Також результатом проведення сертифікаційних іспитів в цьому році є отримання сертифікатів компаній Дата Груп, Український державний центр радіочастот, Lifesell.

На кафедрі дуже активно проводиться науково-дослідна діяльність, результати якої впроваджуються в навчальний процес, акти реалізації яких маються. Це дозволяє створювати унікальні авторські курси, що сприяє підвищенню привабливості спеціалізації та конкурентоспроможності. В дійний час на кафедрі ведуться 7 НДР, серед них 1 -- МОН України, яка фінансується з державного бюджету,  та 6 ініціативних.

Перспективний напрямок розвитку кафедри мобільних та відеоінформаційних технологій

Розгортання та впровадження в начальний процес апаратно-програмного комплексу компанії National  Instruments , який дозволить студентам вивчати процеси формування, обробки и передачі сигналів мобільних телекомунікаційних платформ 4-го і 5-го поколінь. На її основі студенти освітнього рівня «бакалавр» і «магістр» зможуть відпрацьовувати питання практичних та лабораторних  робіт на новітніх навчально-наукових зразках обладнання мобільного  зв’язку, системні питання пов’язані із особливостями функціонування бездротових мереж.

Переглядів: 3 707