Microsoft звинуватила АНБ у накопичуванні експлойтів

10:24, 18-05-2017

Ще з п’ятниці цей вірус вразив більш як 200 тисяч комп’ютерів в більш як 150 країнах світу, більш за всіх були уражені Великобританія та Росія.

Він розповсюджується  через відкриту уразливість у всіх версіях Windows, використовуя експлойт ETERNALBLUE з арсеналу АНБ, який хакери розсекретили два місяці тому, разом з десятками інших експлойтів під Windows, Linux, HP-UX, SunOS, FreeBSD, JunOS, інших операційних систем і прикладних програм типу антивірусів.

Бред Сміт порівняв витік киберарсенала АНБ з крадіжкою ракет «Томагавк» у армії. Якщо така потужна зброя дістається зловмисникам, то чекай біди. Саме це і відбулося  з експлойтом ETERNALBUE.

Сміт підкреслив, що Microsoft випустила патч для закриття цієї уразливості через кілька днів після витоку АНБ, а саме 14 березня 2017 року. Патчі були призначенні тільки для останніх версій Windows, для яких зберігається офіційна підтримка. На жаль, деякі користувачі не встановлюють оновлення безпеки, а сотні мільйонів людей досі використовують старі версії Windows, для яких патчі взагалі не випускався. Тому інфекція поширилася настільки швидко.

З повною версіею новини можливо ознайомитись за посиланням