Екскурсія для економістів і соціологів

23:15, 24-09-2017

21 вересня студенти груп ЕПД-11 і СТД-11 першого курсу Державного університету телекомунікацій разом зі своїми кураторами Ромащенко О. С. та Труш М. С. відвідали чудовий парк Володимирська гірка. Величний, з прекрасними видами на Дніпро і лівий берег Києва. Студенти дізналися, що саме під цією горою відбувалася велика подія, хрещення Русі князем Володимиром Великим. Саме йому в 1853 році на західній частині гори було споруджено пам'ятник.

Це місце унікальне ще й тим, що знаходиться в самому центрі ділової частини міста, і є зеленим островом в залізобетонних лещатах сучасного міста.

Одним з найбільш відданих шанувальників цього місця був І. Нечуй-Левицький, який створив твір "Вечір на Володимирській гірці". Кожен день він приходив на Володимирську гору в один і той же час. Він ходив сюди завжди однаковим маршрутом, довго сидів без руху, милуючись Дніпром. Він писав так - "Як пишна ця широка картина! Краще її годі й шукати у всій Європі! "

Потім студенти вирушили до Андріївської церкви, де дізналися багато цікавих фактів з її історії.. А саме в православний храм на честь апостола Андрія Первозванного йшли вінчатися герої відомого фільму «За двома зайцями» (1961) Свирид Петрович і Проня Прокопівна.

Далі шлях лежав по Андріївському узвозу до Подолу.

Студенти дізналися історію Музею Однієї Вулиці. Гідне місце в зібранні музею відведено цікавим випадкам, історіям, і міським байкам, що мають відношення до відомих домовласників Андріївського узвозу. Такою відомою людиною був письменник Михайло Булгаков, який жив в будинку № 13 (Будинок Турбіних). Насправді, з кінця XIX століття десятки видатних постатей науки і культури жили на цій густонаселеній вулиці. Музей однієї вулиці показує їхнє життя і роботу без будь-яких упереджень і переваг. Як ці люди були сусідами на Андріївському узвозі, так вони є поруч і в музейній експозиції.

Дізналися так само історію «Замку Річарда - Левине серце». Це поетизована назва будинку №15 на Андріївському узвозі в Києві, яка є пам'ятником архітектури XIX століття в стилі британської готики.

Завершили прогулянку біля річкового вокзалу. Студенти залишилися задоволені, здружилися ще більше і вирішили частіше проводити час разом в найцікавіших місцях Києва.

Наші подорожі тільки починаються!