Кафедра Економіки навчає студентів як створювати власний бізнес

15:07, 24-11-2017

Підприємницький спосіб мислення є необхідною компетенцією сучасного фахівця. Сьогодні знання особливостей і тенденцій підприємницької діяльності в реальному бізнес-середовищі необхідне студентам як інженерного, так і економіко-управлінського спрямування.

Саме тому, актуальна дисципліна «Засади відкриття власного бізнесу» викладається кафедрою економіки підприємств та соціальних технологій для всіх спеціальностей Державного університету телекомунікацій.

Усі студенти 4 курсу вивчають актуальні аспекти створення власного бізнесу. Протягом вересня-листопада опановані такі питання, як:

1. Особливості організації бізнесу в сучасних умовах у розрізі типових бізнес-процесів. Які бізнес-ідеї для нового бізнесу найбільш популярні в Україні у 2017 році.
  2. Обґрунтування організаційно-правових форм підприємств для реалізації бізнес-ідеї. Що вигідніше: створити підприємство  у формі товариства з обмеженою відповідністю або зареєструватись як фізична особа-підприємець.
  3. Правові засади здійснення підприємницької діяльності в Україні: як зареєструвати підприємство, який пакет документів слід підготувати, скільки це коштує, як отримати витяг з єдиного державного реєстру тощо.
  4. Фінансово-економічні аспекти створення та функціонування підприємств: як відкрити розрахунковий рахунок, яку систему оподаткування обрати (загальну чи спрощену).
  5. Як знайти джерела фінансування для нового бізнесу. Як залучити первинні інвестиції у старт-ап проект.
  6. Основи економіки та ключові показники діяльності підприємства.

Наразі студентами вже сформульовані власні бізнес-ідеї, вони обрали організаційно-правовий формат створення своєї справи та починають робити економічне обґрунтування бізнес-плану.

Головною практичною перевагою дисципліни є те, що наприкінці семестру у кожного студента буде створений власноруч бізнес-план під оригінальну та перспективну бізнес-ідею.