XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

На кафедрі УІКБ проведено конкурс студентських робіт на тему «Проблеми інформаційно-психологічної безпеки»

10:38, 22-12-2017

Важливу  роль  у  ефективності  забезпечення  національної  безпеки  держави виконує інформаційно-психологічна безпека як складова національної безпеки України.

Розвиток держави неможливий без забезпечення її безпеки в усіх сферах, що належать до державної компетенції. Нині  інформація  стала  тим  чинником,  який  може призвести  до  значних  технологічних  аварій,  військових  конфліктів  і поразок у них, дезорганізувати державне управління, фінансову систему,  роботу  наукових  центрів.

За сутністю інформація може формувати матеріальне середовище  життя  людини,  виконуючи  роль  інноваційних  технологій  тощо.  Розуміння загроз для інформаційно-психологічної безпеки особистості, механізмів їх дії та можливостей психологічного захисту стає не лише теоретичної проблемою, а й нагальною потребою соціальної практики і повсякдення людини.

У рамках роботи наукового гуртка кафедри управління інформаційною та кібернетичною безпекою проведено конкурс студентських робіт на тему «Проблеми інформаційно-психологічної безпеки». За його результатами визначено кращих авторів есе, серед яких студенти групи УБД-31 Позняк Дмитро, Загура Андрій та Нога Олександр (1,2 і 3 місце відповідно).

Роздумуючи над проблемами інформаційно-психологічної безпеки особистості, суспільства та держави, студенти відзначили, що держава має виконувати запобігаючу, регулюючу та контролюючу функції у вирішенні проблем негативного інформаційного впливу на індивідуальну та масову свідомість, зокрема забезпечити дотримання професійної журналістської етики з боку ЗМІ.

   Водночас, на думку авторів, сучасна людина сама має вміти захищатися від різноманітних загроз інформаційно-психологічного характеру, зокрема:

  • володіти знаннями та навичками виявлення та протидії маніпулюванню свідомістю,
  • вміти аналізувати медіатексти,
  • знати і дотримуватися правил спілкування у віртуальному середовищі, де молодь сьогодні проводить значну частину часу.           

Ефективність  забезпечення  національної  безпеки можлива  лише  за  умови  збалансованого  існування  усіх  її  компонентів – переважно інформаційно-психологічної безпеки.

Переглядів: 4 767