Програма «Європейська держава» на Парламентському телеканалі Рада

20:21, 19-03-2018

Професор кафедри менеджменту, доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук  України, експерт ФАО з питань аграрної політики та торгівлі Зеліско Інна Михайлівна прийняла участь в програмі «Європейська держава» на Парламентському телеканалі Рада.

Зеліско І.М. проаналізувала сучасний стан аграрної галузі України, якій належить провідна роль у формуванні експортного потенціалу, в забезпеченні продовольчої, енергетичної, екологічної безпеки та конкурентоспроможності національної економіки. В програмі було приділено увагу питанням фінансування та інвестиційної привабливості аграрної галузі, державної фінансової підтримки агропромислового виробництва, позитивним результатам дії Угоди про асоціацію з ЄС. Зазначалося, що на Світовому економічному форумі в Давосі було визнано Україну одним із потужних ключових гравців на міжнародних продовольчих ринках.

Інна Михайлівна Зеліско акцентувала увагу на необхідності розвитку агроінновацій, що надасть можливість надавати hight-tech послуги всьому світу та отримувати від agritech експорту 5 млрд доларів США в найблищі 5-7 років. Також було зазначено про посилення процесів глобалізації та загострення проблем забезпеченості продовольчою продукцією населення світу, що потребує подальшого розвитку вітчизняного агропромислового виробництва на інноваційних засадах та його інтеграції у світову продовольчу систему.