Укр.

Майбутні фахівці в галузі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності в Національному банку України

12:28, 16-11-2018

Наші майбутні фахівці в галузі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності разом із викладачами однойменної кафедри 13 листопада 2018 року відвідали в межах учбового процесу виставкову експозицію «Музей грошей» Національного банку України. Першою залою відвідування в НБУ була операційна, символічно, що в одному з верхніх кутів стелі знаходиться скульптура античного бога – Гермеса, який допомагає в отриманні прибутку й торгівлі. Гід розповіла, що будівля споруджена за проектом архітектора Олександра Соболєва, побудована впродовж 1902-1905 років з використанням найсучаснішого на той час оснащення. Наступною відвідали безпосередньо експозицію «Музей грошей», у фондах якого на сьогодні зберігаються більше 13 тисяч одиниць, серед яких нумізматика і боністика становлять більше восьми тисяч. Подивилися відеоролик «Українська гривня – наш символ», в якому розповідалося про видатних діячів України та історичні пам’ятки, які зображено на кожній з номіналів української гривні. Прослухали інформацію стосовно історії грошового обігу на території України від доби бронзи до сучасності. Побачили  монети грецьких полісів Північного Причорномор’я V-ІІ ст. до н. е., Римської імперії І-ІІ ст. н. е., монети Західної Європи XV-XVII ст., що перебували в обігу на території України, а також повну колекцію пам’ятних монет України, які випустив в обіг Національний банк України.

По завершенню екскурсії студентами груп ПТБ-11, ПТБ-21, ПТБ-31 власноруч було виготовлено сувенірну монету на згадку про відвідування головного банку України.

Тема «Гроші. Функція грошей» з дисципліни «Економічна теорія» пройшла вдало.