Розробка промислового ІТ-проекту студентами кафедри Комп’ютерних наук

11:59, 18-01-2019

Проведення експерименту з дуальної освіти на кафедрі Комп’ютерних наук, що запроваджений з 1 вересня 2017 року дав можливість сформувати реальну команду з числа студентів 1-3 курсів та студентів магістратури для роботи над реалізацією промислового ІТ-проекту.

Завдячуючи системній роботі кафедри Комп’ютерних наук щодо формування індивідуальних навчальних планів для студентів, які успішно реалізують свої здібності до програмування в ІТ-компаніях, останні мають вже фахову підготовку і можливість організувати роботу студентів 1-3-х курсів над виконанням реального проекту від ІТ-компанії.

Важливою відмінністю такої форми навчальної роботи для студентів є

• комунікація в студентській команді під керівництвом більш досвідчених студентів, легке переймання їх досвіду;
  • мотивація до отримання реальних практичних знань з досвіду ІТ-компаній;
  • формування стійких навичок командної роботи;
  • розуміння раціонального розподілу в команді підзадач проекту та взаємодії членів команди у розв’язках кожної з під задач.

Керує роботою команди доцента кафедри Комп’ютерних наук С.М. Іщеряков. Під час попередньої зустрічі учасники ознайомилися з Технічним Завданням і бізнес вимогами, підготували список питань і уточнень, попередньо розподілилися по командам за напрямками: Backend - серверне API буде написано на Java. Frontend (WEB) - сайт написаний на Angular, IOS і Android програми.

Визначено і розподілено між студентами, які будуть керувати роботою студентської команди, ролі і відповідальність у проекті:  Project Manager, 4 team lead'a по кожному з напрямків.  Також в розробці візьмуть участь 2 студенти тестувальники - QA і Автоматор і 1 студент – DevOps. Від ІТ-компанії-партнера маємо досвічених розробників, які запрошені на Part-time і в кожній студентській групі будуть тімлідами та менторами.

Кузічев Станіслав