Огляд рівня зарплат системних аналітиків

08:54, 15-02-2019

Кафедра Системного аналізу організовує навчальний процес відповідно до актуальних потреб ринку праці в галузі інформаційних технологій, які знаходять своє відображення в компетенціях наших партнерів-роботодавців.

Системний аналітик – це фахівець із вирішення складних організаційно-технічних проблем на основі побудови та впровадження інформаційних технологій з використанням методів системного аналізу, штучного інтелекту, аналізу даних та інших. До його основних задач, зокрема, входить аналіз предметної області та формулювання вимог до розроблюваних інформаційних систем і прикладного програмного забезпечення, керівництво проектами з розробки та впровадження програмного забезпечення.

Випускники спеціальності «Системний аналіз», які отримують кваліфікацію «Фахівець з інформаційних систем», можуть займати широке коло посад. Вони можуть працювати:

• системними аналітиками, консультантами і менеджерами проектів на підприємствах, що спеціалізуються на розробці та впровадженні інформаційних систем;
  • аналітиками, програмістами, адміністраторами баз даних, системними адміністраторами та керівниками відділів інформаційних технологій підприємств;
  • провідними фахівцями аналітичних відділів підприємств та установ;
  • консультантами з питань оптимізації та інтелектуалізації управління бізнес-процесами.

На наведеній нижче діаграмі показано сучасний рівень зарплат в галузі інформаційних технологій. Червоними позначками відмічені посади, які можуть займати випускники спеціальності «Системний аналіз».

Як видно з діаграми, рівень зарплат по ключових вакансіях системного аналітика становить від початкових 14 000 грн. (або 500$) до 132 000 грн. (або 4700$).

Таким чином, отримавши освіту по спеціальності 124 «Системний аналіз» у Державному університеті телекомунікацій, випускник має можливість успішного працевлаштування на посадах з зарплатами, які набагато перевищують середній рівень доходів у державі.