«Проблеми термінології: сучасний стан»: участь викладачів кафедри документознавства та інформаційної діяльності у Всеукраїнському круглому столі

14:06, 28-03-2019

Уже традиційно викладачі кафедри документознавства та інформаційної діяльності Державного університету телекомунікацій, розширюючи свої наукові можливості, беруть участь у Всеукраїнському круглому столі «Проблеми термінології: сучасний стан», який проводиться у Національному авіаційному університеті в рамках Міжнародного симпозіуму «Гуманітарний дискурс мультикультурного світу: наука, освіта, комунікація».

Захід передбачав напрями роботи, актуальні та важливі для науково-педагогічних працівників кафедри нашого університету: «Науково-технічна термінологія», «Термінологія гуманітарних знань», «Нормалізація і стандартизація термінів», «Українська термінологія: перекладознавчий аспект».

Зокрема, на круглому столі викладачами кафедри документознавства та інформаційної діяльності було репрезентовано такі теми:

• Теоретичний дискурс термінології ділової комунікації (С. Петькун);
  • Визначення сутності поняття «електронний документ» та «електронно-цифровий підпис» у вітчизняній та світовій практиці (О. Петров);
  • Термінологічне забезпечення англо-українських проектів документації (Т. Сидоренко);
  • Термінологічна компетентність майбутніх фахівців інформаційно-документаційної галузі: сучасний стан, шляхи вдосконалення (Л. Стороженко);
  • Дослідження поняттєво-термінологічної системи українського документознавства (О. Шеремета).

Також до роботи круглого столу долучилися студенти кафедри документознавства та інформаційної діяльності:

• Перспективи розвитку термінології документознавства (А. Арбузова, студентка 4 курсу);
  • Термінологія комунікацій: теоретичний дискурс та його практичне використання (В. Годзь, студентка 3 курсу);
  • Службовий документ у терміносистемі документознавства (К. Дричак, студентка 2 курсу);
  • Зарубіжні термінологічні дослідження у сфері наук документно-комунікаційного циклу (Н. Мазур, студентка 3 курсу);
  • Соціальна комунікація: становлення термінологічних засад галузі (А. Петренко, студентка 3 курсу);
  • Основні підходи до розуміння терміна «аналітика» (Р. Плуговий, студент 2 курсу);
  • Інформація – текст – документ і постмодерністські термінологічні пошуки (Н. Хомич, студентка 4 курсу).