Інновації у вивченні навчальної дисципліни «Кібербезпека банківських та комерційних структур»

12:12, 08-04-2019

Інноваційний зміст навчання в університеті спрямовується перш за все на використання найновіших досягнень в державі та світі з різних областей знань. На кафедрі Систем інформаційного та кібернетичного захисту підготовлено та випущено з друку курс лекцій з навчальної дисципліни «Кібербезпека банківських та комерційних структур» автора Ахрамовича Володимира Миколайовича, в якій відображено останні досягнення з області захисту банків та фінансових установ.

Основна частина курсу лекцій присвячена розв'язку теоретичних та практичних завдань з ознайомлення й дослідження особливостей кіберзахисту програмного й апаратного забезпечення в сучасних мережах фінансових установ. Вивчення лекцій покликано поставити студента в ситуацію схожу з виробничою, коли потрібно налагодити  й підтримувати обчислювальні мережі, а також середовище їх функціонування в рамках підрозділу, банку, підприємства. Лекції знайомлять студента не тільки із правильними сценаріями розв'язку того або іншого завдання, але й дозволяють побачити основні ознаки й симптоми вразливостей можливого некоректного налагодження політики безпеки, мережевого встаткування й програмного забезпечення в результаті тих або інших розповсюджених помилок.

В лекціях послідовно розкриті питання: основні положення кібербезпеки банків та комерційних установ; поняття банківської таємниці; вразливості , ризики, управління ризиками кібербезпеки банків; політика безпеки банківських установ; системи управління  кібербезпекою в банківських установах; кібербезпека в  автоматизованих системах банківських установ;  основні положення кібербезпеки в мережі передачі даних SWIFT; основні положення кібербезпеки даних в мережі банкоматів; положення про організацію заходів із забезпечення інформаційної безпеки в банківській системі України; правила  з технічного захисту інформації для приміщень банків, у яких обробляються електронні банківські документи; вимоги до захисту інформації при здійсненні переказів грошових коштів в Платіжній Системі Вестерн Юніон; нормативно-правові акти з питань інформаційної безпеки в банках.

У всіх лекціях наведені посилання на стандарти та інші нормативно - правові акти  з безпеки банків та фінансових установ.