XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з спеціальності «інженерія програмного забезпечення»

16:41, 08-04-2019

Дві команди кафедри Комп’ютерних наук Державного університету телекомунікацій у складі: перша – студентів групи КНД-12 М.Г. Шелега і Н.Ю. Бабія під науковим керівництвом І.С. Щербини, к.т.н., доц. та друга – студентів групи КНД-22 В.В. Антонова, І.М. Саміляка під науковим керівництвом С.М. Іщерякова, к.т.н., доц. вийшли до другого туру всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з спеціальності «інженерія програмного забезпечення».

Перша команда представила проект на тему «Визначення частин мови за допомогою алгоритмів Machine Learning», шифр «POS-Tagger». По результатам першого туру, що проходив в Державному університеті телекомунікацій, М.Г. Шелег та Н.Ю. Бабій зайняли перше місце з результатом 115 балів.

В роботі розроблено готовий робочий прототип програмного забезпечення для визначення частин мови в текстах та формування словника (English-Українська) розбитого за ними. Дана система пришвидшить вивчення англійської мови та надасть словник розбитий за частинами мови. На жаль, результат не є ідеальним через можливі жаргонізми в тексті або дивний контекст слова.

Приведене вирішення даної проблеми надає можливість в автоматичному режимі видавати словник розбитий за частинами мови. Вхідними даними є текст англійською мовою або посилання на Youtube відео з субтитрами, що виключає необхідність ручної обробки інформації та автоматизує процес отримання результату.

Якщо Вас зацікавила ця наукова робота, Ви можете знайти код та текст за посиланням: https://github.com/lordofprograms/pos-tagger

 

Друга команда представила проект на тему «Система безпеки з автоматичним розпізнаванням автомобільних номерів на камерах спостереження», шифр «АВТОНОМЕР». По результатам першого туру, що проходив в Державному університеті телекомунікацій, В.В. Антонов і І.М. Саміляк зайняли друге місце з результатом 112 балів.

В роботі розроблено автоматичну систему яка за допомогою звичайних камер відеоспостереження та підключення до інтернету може повністю замінити охоронця який відчиняє шлагбаум.

Камера відеоспостереження з'єднана з мікрокомп'ютером Raspberry Pi Zero який керує за допомогою реле шлагбаумом (якщо номер авто є в базі даних) а також відправляє фото на сервер який знаходиться в AWS (базований на OpenALPR). Під час цієї розробки ми покращили роботу алгоритму з українськими номерними знаками а також змінили метод сегментації номерних знаків.

3 квітня 2019 року відбувся захист цих наукових робіт на факультеті Інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченко в рамках підсумкової науково-практичної конференції.

З нетерпінням чекаємо результатів конкурсу.

Переглядів: 4 104