Стажування за кордоном

13:17, 12-09-2019

Процес євроінтеграції, крім економічної, соціальної, політичної та гуманітарної сфер формує європейську зону вищої освіти, яка визначена як географічними, так и інституційними нормами Європейської культурної конвенції. При цьому кожна країна-учасниця має зберегти національну палітру, самобутність, власні досягнення у змісті підготовки фахівців, а також створювати умови для впровадження інновацій.

Кінцевою метою цих перетворень є якісно новий рівень підготовки фахівців, конкурентоздатних на ринку праці, зорієнтованих на професійне зростання, на творчу інноваційну активність.

Саме тому, необхідним і надзвичайно корисним є ознайомлення на професійному рівні, як з теорією, так і з практикою реалізації стандартів та норм, що діють у європейській зоні вищої освіти.

З цією метою пройшов стажування в Академії ГУСПОЛ (Чеська республіка) професор кафедри менеджменту Сотниченко В. М. Займаючись розробкою наукової проблеми управління економічною безпекою телекомунікаційних підприємств в України, особливу увагу приділив змісту та завданням підготовки в Академії бакалаврів та магістрів з менеджменту безпеки.

Під час стажування, за основними напрямами програми було запропоновано ознайомлення з напрямами та завданнями освіти в державах Європейського союзу. Слід зазначити, що завдання інноваційного навчання є пріоритетними. В центр уваги винесено також трансформаційний та трансмісивний режими навчання а також соціальні інновації як тригер перетворень. Стажування проходило на високому організаційному та професійному рівні, в умовах доброзичливості та максимального сприяння. Особлива подяка проректорові Академії Ігорю Миколайовичу Копотуну, доктору юридичних наук, професору, заслуженому юристу України за всебічну допомогу і сприяння.

Стажування завершилося екзаменом, за результатами якого відбулося вручення сертифікату європейського зразка та навчально-інформаційних матеріалів, за якими проходило стажування.