XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Як трансформується освітний простір в Україні: результати досліджень наших студентів

18:02, 13-12-2019

Не плутайте освіту із системою
освіти. Я не вчився у Гарварді.
Там вчилися ті,  хто на мене працює

Ілон Маск

12 грудня 2019 на базі кафедри економіки підприємств та соціальних технологій відбувся круглий стіл «Трансформація освітнього простору: виклики, загрози, перспективи». Захід проводився за результатами ґрунтовного дослідження (в опитування взяли участь 630 респондентів), які провели студенти-соціологи 1-3 курсів.  Головною метою круглого столу стало формування у студентів чіткого розуміння ролі освіти та її впливу на стратегію успіху сучасної людини. Організаторами заходу були Державний університет телекомунікацій і громадська організація «Міжнародний центр неформальної освіти».

Під час заходу учасники обговорили нові виклики, з якими стикається сучасна людина в цифровому суспільстві, визначили виклики та перспективи діджиталізації навчального процесу, з’ясували роль концепції освіти впродовж життя. Жваву дискусію у всіх учасників круглого столу викликала робота в малих фокус групах, де учасники намагалися дати відповідь на запитання «Штучний інтелект в освітньому процесі  -  це загроза чи партнерство?». Практично всі учасники прийшли до висновку, що без партнерства тут не обійтися.

Родзинкою круглого столу стала презентація результатів соціологічного дослідження «Неформальна освіта в Україні, вимір можливостей», яке провели  студенти  2 курсу спеціальності «Соціологія» Рагімова Сабіна і Гладченко Ірина під керівництвом доцента кафедри Л. М. Москаленко. Отже, результати продемонстрували, що більшість українців (44%), які вже мають освіту, бажають долучатися до короткотривалих навчальних  курсів  тривалістю від 6 до 12 годин, але готові збільшити свою інтенсивність,  навчатися часто. Так, 26,7% респондентів зазначили, що готові проходити навчальний курс 2-4 рази впродовж одного року. Найбільш привабливою формою навчання більшість українців назвали комбіноване (49,8%) та онлайн (30%) навчання.

Гостем круглого столу та експертом дослідження   стала  Світлана Анатоліївна Сальнікова, доцент кафедри методології  та методів соціологічних досліджень  Національного університету імені Т.Г. Шевченка, яка надала високу оцінку  роботі студентів і відмітила високу якість аналізу дослідження, проведеного з використанням  сучасних програмних продуктів.

Дякуємо усіх учасників круглого столу за яскраві презентації, професіоналізм і креативність.

Переглядів: 5 459