2020: що готує нам наступ декади даних. Тенденції в розвитку технологій

11:43, 07-01-2020

2020 рік: переломний та епохальний для технологічної сфери. На вулицях міст безпілотні автомобілі, ми все частіше звертаємося за допомогою до своїх віртуальних асистентів, які здатні не тільки відповідати на наші запити, але і передбачати наші потреби. «Розумні» пристрої присутні, мабуть, у всіх галузях промисловості.

В основі технологічних досягнень останнього десятиліття лежать величезні масиви даних і обчислювальні потужності для їх обробки. Але технології будуть розвиватися, і поки складно навіть уявити ті нові застосунки і сервіси, які будуть з'являтися.

Комп'ютерні інновації з кожним роком розширюють межі можливого. Головні зміни відбуваються всередині, у «серці» комп'ютера.

Програмні застосунки, що використовують штучний інтелект і машинне навчання, створюють такі системи, які допомагають користувачам оптимізувати енергоспоживання з огляду на поведінку і потреби користувача. Використання біометричних даних дозволяє комп'ютерам розпізнавати своїх господарів за обличчям. А застосунки, які використовують штучний інтелект і машинне навчання, навчилися додавати і збавляти звук, контрастність або яскравість залежно від того, що ви зараз дивитеся або в яку гру граєте.

Наступного року нас чекають нові досягнення, і комп'ютери продовжать свій шлях до «самостійності», навчаючись навику самим відновлюватися і вирішувати, коли вони потребують ремонту або огляду фахівцем, самим попереджати поломки і неполадки. Такий сценарій розвитку технологій буде корисним як кінцевим користувачам, так і ІТ-командам, що обслуговують комп'ютерні парки.

Ми маємо у своєму розпорядженні різноманітні дані: великі дані, метадані, структуровані та неструктуровані дані, а також дані, що знаходяться в хмарах, пристроях на периферії або опорних дата-центрах. Дані скрізь і всюди, через що організаціям доведеться докладати чимало зусиль, аби потрібні дані переміщалися в потрібне місце і в потрібний час.

Отже, враховуючи постійний розвиток технологій, викладачі кафедри Комп’ютерної інженерії постійно працюють над оновленням змісту навчання, впроваджуючи в навчальний процес вивчення нових, сучасних та перспективних інновацій!