XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Професія СЕКРЕТАРЯ-РЕФЕРЕНТА у ХХІ ст., або яку кваліфікацію можна здобути, навчаючись на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності

09:53, 10-01-2020

У сучасних умовах глобальної інформатизації суспільства, налагодження ділового партнерства між державами професія секретаря-референта набуває унікального значення. Це той фахівець, що може практично все: приймає кореспонденцію, яка надходить на розгляд керівникові, передає її, згідно з прийнятим рішенням, до структурних підрозділів або конкретним виконавцям; перевіряє правильність оформлення підготовлених проектів документів, що передаються керівнику на підпис, забезпечує якісне їх редагування; організовує проведення телефонних переговорів керівника, записує за його відсутності одержану інформацію; за дорученням керівника складає листи, запити, інші документи; виконує роботу з підготовки засідань і нарад; організовує прийом делегацій; формує справи відповідно до затвердженої номенклатури. Секретар-референт мусить постійно бути «в курсі» всіх справ в організації, тримати «на олівці» список питань, які потребують першорядного вирішення.

Саме від професійної компетентності секретаря-референта залежить успішність функціонування установи в цілому. Окрім того, секретар - це обличчя фірми, її імідж, зрештою, її фінансова стабільність. Ділові партнери, спілкуючись насамперед із секретарем, формують думку про всю організацію.

Важливу роль у роботі секретаря-референта відіграє професійна базова підготовка.

Кафедра документознавства та інформаційної діяльності навчає студентів за спеціалізацією "Документознавство та інформаційна діяльність" за сучасними інноваційними програмами, які станом на сьогодні впроваджені тільки в Державному університеті телекомунікацій. У чому унікальність такого навчання?

Підготовка за спеціалізацією відбувається вже з ПЕРШОГО року навчання: майбутні документознавці відразу занурюються в цікавий світ своєї професії.

По-друге, більшість аудиторних занять відведено на практичну роботу, що забезпечує формування відповідних професійних навичок уже в стінах університету.

До навчального процесу долучаються фахівці-практики з установ, із якими кафедра уклала договори про співпрацю. Це Національне агентство України з питань державної служби; Департамент з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради, КП «Вечірній Київ»; Центр комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс»; Центральний державний архів вищих органів влади та управління України та інші організації Києва.

https://dut.edu.ua/uploads/n_7130_12841279.png    

По-третє, студенти вивчають програмне забезпечення з електронного документообігу, яке ліцензійне й установлене тільки в нашій навчальній лабораторії "Віртуальний офіс". Зараз це програмне забезпечення використовується у Верховній Раді України, Кабінеті Міністрів України, Національному банку України та інших державних виконавчих службах. Заняття з електронного документообігу проводять як викладачі кафедри, так і спеціалісти Центру комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс». За умови успішного засвоєння курсу студентам видається сертифікат для підтвердження їх практичних навичок (це один вагомих документів під час подальшого працевлаштування!).

https://dut.edu.ua/uploads/p_333_16768149.png

Ділову англійську мову студенти поглиблено вивчають протягом перших двох років навчання, а на 3 – 4-му курсах 30% профільних дисциплін викладають англійською мовою.  

Наші студенти вивчають потужний блок дисциплін журналістського циклу.

Проходження різних видів практик забезпечує кафедра в установах Києва (а не сам студент себе прилаштовує), де студент може не лише поглибити рівень знань і практичних умінь, а й зарекомендувати себе як гарного фахівця, якому керівництво фірми запропонує робоче місце.

Профільні дисципліни, які вивчають наші студенти, навчаючись за спеціалізацією "Документознавство та інформаційна діяльність": Діловодство, Експертиза цінності документа, Сучасні системи управління електронним документообігом, Теорія і практика референтської та офісної діяльності, Конфліктологія і теорія переговорів, Копірайтинг та основи редагування, Патентознавство, Практикум із документної лінгвістики та ін.

Навчання відбувається за державним замовленням та контрактом.

Сертифікати ЗНО, які необхідні для вступу:

1) українська мова та література;

2) історія України,

3) математика або іноземна мова, географія (тільки для навчання за контрактом).

Шановні одинадцятикласники й випускники коледжів!

Запрошуємо Вас на навчання за спеціалізацією "Документознавство та інформаційна діяльність"

Щоп’ятниці відбуваються Дні відкритих дверей. Ви можете ознайомитися з матеріальною базою кафедри, зустрітися з викладачами та студентами

Телефони для детальнішої інформації:

  • (067) 4040856 Світлана Михайлівна Петькун (завідувач кафедри)
  • (063)5050628 Тетяна Михайлівна Сидоренко (доцент кафедри)
Переглядів: 8 130