Університет телекомунікацій став першим серед закладів вищої освіти, що розпочав підготовку реформаторів державного управління для України!

14:18, 03-04-2020

В рамках освітньої програми “Публічне управління та адміністрування” в ДУТ вперше в системі вітчизняної освіти бакалавра введено спеціальний курс для державних менеджерів нової формації - “Інноваційна діяльність в публічному управлінні”, як елемент професійної підготовки студента.

Дана дисципліна має важливе значення в підготовці бакалаврів з публічного управління та адміністрування, оскільки дозволяє студентам оволодіти цінними знаннями, які є запорукою здатності до інноваційної дослідницької та пошукової діяльності в професійній діяльності.

Ця дисципліна дозволяє студентам здобути практичні навички здійснювати комунікацію та консультування органів публічної влади щодо проектування прикладних моделей інноваційної діяльності, процесів управління та впровадження нововведень в конкретному органі публічної влади.

Це фактично знаменує появу нового виду практичної державно-управлінської діяльності в країні. В університеті телекомунікацій фактично впроваджена підготовка спеціаліста державного рівня, який спроможний надавати консалтингові послуги органам публічної влади (від громадських об’єднань і політичних партій до класичних органів державного управління – райдержадміністрацій, міністерств, відомств тощо) із розробкою і впровадженням інноваційних управлінських проектів. Дана діяльність у сфері публічного управління фактично вже давно затребувана часом, однак, подібних фахівців й досі жоден заклад вищої освіти не готував. Саме за підготовку подібних фахівців і взявся університет телекомунікацій.

Якщо консалтингові послуги досі в Україні сприймалися як вид діяльності для підприємств, то для держави або для державного управління (а тим більше публічного) – це вперше.

Подібна якісна підготовка студента, що здійснюється в університеті телекомунікацій, потребує дуже великих професійних зусиль профільної кафедри, а саме:

• забезпечення дисципліни відповідним професійним науково-педагогічним складом, який здійснить якісну наукову розробку дисципліни і її професійне викладання студентові,
  • забезпечення інформаційно-навчальної підтримки партнерів кафедри (професіоналами публічного управління), які спроможні не тільки оцінити унікальність підготовки, доповнити її, а й стати умовними «замовниками» майбутніх фахівців цього напряму.

Дисципліна включає в себе безліч цікавих й неординарних тем, таких як «Інноваційний розвиток системи органів публічної влади» та цикл тем модулю “Інструменти інноваційної діяльності в публічному управлінні”.

Студенти оволодіють сутністю державно-управлінських нововведень та державно-управлінських реформ та зможуть використовувати ці знання за призначенням в інноваційній управлінській діяльності державного рівня.

Наші студенти набувають знань та розвивають власні спроможності із забезпечення розвитку в органах державного (публічного) управління:

• а) управлінських зв’язків, відносин, організації через посилення горизонтально координуючих зв’язків; асоціативних форм організації і управління, належне співвідношення централізації і децентралізації; корпоратизацію державного управління;
  • б) управлінських функцій через підвищення ефективності планування, мотивації та координації, використання проектно-програмно-цільового управління, адміністративно-фінансової та публічної підзвітності;
  • в) ідей і теорій управління через поєднання ідеологій організаційно-адміністративного, інформаційно-аналітичного, соціально-сервісного і публічно-комунікативного управління;
  • г) професійного навчання управлінців через формування державних менеджерів із сучасними управлінськими знаннями, розвинутим інноваційним світоглядом, здатних діяти в умовах невизначеності.

Фактично, в університеті телекомунікацій за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» готуються фахівці, здатні реалізувати свої інноваційні знання у конкретні форми державно-управлінських нововведень у рамках реалізації державно-управлінських реформ.

І саме це є абсолютно новим вектором освіти у підготовці фахівців з державного (публічного) управління, що і запровадив університет телекомунікацій.

Так університет телекомунікацій вперше в Україні вийшов із підготовкою кадрових ресурсів у вигляді державних менеджерів «проривного характеру» та керівного складу публічної служби з розвинутим стратегічним мисленням із знаннями та навичками в сфері інформаційно-комунікаційних технологій.

На сьогоднішній день в кожному центральному органі публічної влади передбачена посада або відділ фахівців з питань реформ.   І саме для даної  креативної управлінської роботи будуть підготовлені випускники ДУТ спеціальності «Публічне управління та адміністрування» як фахівці з питань реформ та державні службовці нової формації, які володіють усім комплексом компетенцій згідно зі стандартами державної служби Європейського Союзу та вимогами  сьогодення.