Нові дослідження студентів-соціологів: ринок праці в україні на прикладі робітничих професій

11:24, 06-11-2020

Практична складова є найціннішим елементом навчання в нашому Університеті. Підтримуючи принципи практикоорієнтованого навчання соціологів, викладачі кафедри економіки підприємств і соціальних технологій щорічно долучають студентів до реальних соціологічних досліджень.

Так, у цьому семестрі студенти 2 курсу спеціальності 054 «Соціологія» в  процесі вивчення курсу «Технології прикладних соціологічних досліджень» були  долучені до соціологічного дослідження, яке  спрямоване на дослідження ринку праці в Україні. Актуальність дослідження обумовлена наступними чинниками:

1. Наявність на ринку праці України колосального попиту на працівників робочих професій, про що свідчить наявність непропорційного співвідношення наявності робочих вакансій та відсутності претендентів на їх заміщення.
  2. Пандемія Covid-10  вже трансформувала  ринок праці, що актуалізувало попит на робочу силу шляхом збільшення її частки в економіці.

Головними завданнями даного дослідження є аналіз причин, які вплинули на формування стійких тенденцій щодо ринку праці в Україні на прикладі робітничих професій.

Активна залученість студентів-соціологів до дослідження дозволяє їм   ознайомитися з прикладними технологіями соціологічних досліджень, розширити  професійні  знання (з методів збору соціологічної інформації та обробки соціологічної інформації), а  також сформувати навички soft skills – командної роботи.

З результатами досліджень обов’язково ознайомимо Вас на сторінці нашої кафедри!